Chris Chibnall ‘Zamansız Çocuk’ Olayının Tartışma Yaratacağını Biliyormuş Fakat En Baştan Beri Planlıyormuş

Published On 17 Aralık 2020 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Doctor Who‘nun idari yapımcısı ve başyazarı Chris Chibnall, çok tartışma yaratan Zamansız Çocuk hikayesini BBC ile yaptığı ilk toplantılardan beri planlandığını söyledi.

Mart ayında yayınlanan The Timeless Children bölümü çok büyük sezon finaliydi. Doctor Who hakkında bildiğimizi sandığımız pek çok şeyi değiştirdi. Doktor‘un bilinenin haricindeki gizli geçmiş yaşamları ve Zaman Lordları‘nın yaradılışındaki önemli rolü ortaya çıktı.

Jodie Whittaker’ın On Üçüncü Doktor olarak yer aldığı ilk bölümlerden (11. sezonun 2. bölümü The Ghost Monument) itibaren yavaş yavaş işlenen Zamansız Çocuk hikayesinin meyvelerini vermesi biraz zaman aldı. Ancak o aşamaya gelmesi daha da vakit aldı.

Radio Times‘a konuşan Chibnall, şunları söyledi: “Planımız hep buydu, hikayeyi ikinci yılda/sezonda anlatmak.”

“Başından beri biliyordum. [BBC İdarecileri] Charlotte Moore ve Piers Wenger ile konuştuğum şeylerden biri de buydu, Doctor Who mitolojisine hikayelerde daha fazla yer vermek. Amacım, yeni fırsatlar sunmak, şimdiye kadar anlatılmamış şeyleri anlatmak. Bu gerçekten büyük bir şey.”

Chibnall, Zamansız Çocuk hikayesinin Jodie Whittaker‘ın On Üçüncü Doktor olacağının duyurulmasından çok önce planlandığını açıkladı.

“İnsanlar ilk kadın Doktor hakkında fikir sahibi olmaya başladığında, ‘Bu çok ilginç olacak çünkü henüz başlamadık,” dedi ve güldü.

Zamansız Çocuk hikayesinin nasıl devam edeceğini görmek için hayranların sabırlı olması gerekecek. Chibnall, 1 Ocak’ta yayınlanacak olan özel bölümde kısaca değinilecek olmasına rağmen “Hayranların, hikayenin nasıl sona ereceğini görmeleri için uzun bir süre beklemeleri gerekecek,” dedi.

Anlaşılan Zamansız Çocuk hikayesi daha yeni başlıyor.

Bu hikayenin uzun zaman önce planlanmaya başladığını artık biliyoruz. Ve Chibnall’ın bunca zamandır bizden başka hangi sırları sakladığını da merak ediyoruz. Bir sonraki sezonda bizi hangi büyük sürprizler bekliyor?

Kaynak: Radio Times

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın