Christopher Eccleston “Cehennem Donduğunda” Diziye Döneceğini Söyledi

Published On 16 Aralık 2020 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Christopher Eccleston’ın Dokuzuncu Doktor olarak Doctor Who‘ya döneceğine dair haberi daha önce yayınlamıştık. Bu hafta başında yani 14 Aralık 2020 Pazartesi günü Big Finish‘te başlayan sesli hikaye kayıtları ile birlikte bu durum resmen gerçek oldu.

Doğal olarak bu durum, bazı hayranların Eccleston‘ın Doctor Who dizisine geri dönmeye razı olup olmadığını merak etmelerine neden olmuştu. Sonuçta 60. yıl dönümüne ve özel bölüme birkaç yıl kaldı.

Ancak dün yani 15 Aralık 2020 Salı sabahı, ITV kanalında yayınlanan sabah programı Lorraine‘e canlı bağlanan Christopher Eccleston sorulan soru üzerine şöyle yanıt verdi: “Nereye varmaya çalıştığını anlıyorum Lorraine, ama Kartalların da dediği gibi ancak ‘cehennem donduğunda’ dönerim.”

Peki ya, ne demek istedi?

Bu haber hemen hemen tüm haber sitelerinde ve Doctor Who sayfa ve gruplarında Christopher Eccleston‘ın diziye dönmeye razı olmadığı şeklinde yorumlandı ve bu şekilde paylaşıldı.

Ancak Doctor Who‘ya dair söylenen şeylerde derin manalar aramayı seven biri olarak kısa bir araştırma yaptım ve sanırım Chris’in sözlerinin arkasında saklı olan şeyi buldum.

Chris’in ne dediğine dikkatlice bakalım.

…but only when hell freezes over, as the Eagles once said.

Hemen The Eagles‘ı araştırdım ve karşıma bir Amerikalı rock grubu çıktı.

Bu grup 1980 yılında dağılmış ve grup dağıldıktan sonra grubun kurucularından biri olan Don Henley‘e bir röportajda bir daha ne zaman bir araya gelecekleri sorulunca, Henley “Ancak ‘cehennem donduğunda’ bir araya geliriz,” demiş. Tahmin edin ne olmuş?

14 yıl sonra grup tekrar bir araya gelmiş, “Asla ayrılmadık, 14 yıllık bir tatile çıktık.” demişler. Birleşmeden kısa bir süre sonra da “Hell Frezees Over/Cehennem Donuyor” adında bir albüm çıkartmışlar.

Buradan yola çıkarak diyorum ki, Chris’in daha önce haberini yaptığımız bazı sorunları var. Eğer bu sorunlar bir şekilde aşılırsa, kesinlikle Doctor Who’ya dönecektir. Yıllar sonra Big Finish’e dönmesi bile ciddi bir gelişme.

Kaynak: Doctor Who TV

Araştırma ve İnceleme: Umut ÇEvik

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın