Doktor’dan Gelen Bir Mesaj

Oh, merhaba!

Bu bir acil durum yayınıdır. Eğer bunu okuyorsanız, TARDIS uzay ve zaman içinde yükselmekte olan bir psikolojik sinyali tespit etmiş demektir- bu da bir yerlerde birilerinin biraz endişelendiği anlamına geliyor 

Aslında ben kendimi Sontaranlar’a karşı karantinaya aldım – daha çok saklanıyorum demeyi tercih ediyorum-. Fakat bu aramızda kalsın. Şimdi. Endişelendiğimde neler yaptığımdan bahsedeyim:

  1. Şunu asla unutmayın; bunu atlatacaksın. Ve her şey yoluna girecek. Kesin bir şey olmasa bile. Endişeli olsanız bile. Karanlık asla kazanamayacak.
  2. Şaka yapın. Kötü olsa bile -ki özellikle kötü olanlar daha iyidir. Kötü şakalarda iddialıyım.
  3. Kibar olun. Bugün, dün olduğunuzdan daha kibar olun. Evet, biliyorum, dün aşırı mükemmel bir şekilde kibardınız! Birbirinizi kollayın. Endişelenen tek kişi siz olmayabilirsiniz. Konuşmak yardımcı olur. Paylaşmak yardımcı olur. Arkadaşlarınıza ulaşın, komşularınıza, azıcık da olsa tanıdığınız insanlara ve ailenize ulaşın. Ne olsa, önünde sonunda bizler bir aileyiz.
  4. Bilime kulak verin. Ve doktorları dinleyin, olur mu? Onlar sizi korur.
  5. Güçlü ve pozitif kalın. 

Bunu atlatacaksın. Yakında görüşmek üzere.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın