Eski Başyazar Russell T Davies’ten Yeni Bir Doctor Who Senaryosu

Big Finish, eski başyazar Russell T Davies’in yazdığı ve uzun süredir kayıp olan Doctor Who senaryosu The Mind of Hodiac’ı sesli hikaye formatında yayınlayacaklarını duyurdu.

Eski başyazar Russell T Davies’in 1986’da yazdığı The Mind of Hodiac hikayesi neredeyse 35 yıldır kayıptı ve bir süre önce bulundu. Uzun zamandır kayıp olan bu Doctor Who hikayesinde Altıncı Doktor ve yol arkadaşı Mel Bush yer alıyor.

Russell T Davies bu unutulmuş senaryo hakkında şunları söyledi: “Emily Cook‘un düzenlediği Doctor Who: The Runaway Bride bölümü izlentisi sırasında atacağım tweetler için hazırlık yapıyordum. Bölümün senaryosunu ararken, kutunun birinden bir tomar eski kağıt çıkardım… ve Mind of the Hodiac da oradaydı! 1986’da Roath, Cardiff’te bir yatak odasında elektrikli daktiloda yazılmış bir hikaye. Tek kopya!

“Bölüme dair her şeyi unutmuştum. Bir saat uzunluğundaki ilk bölüm ve ayrıca ikinci ve son bölümün detaylı bir sinopsisi. 6. Doktor ve Mel başrolde.

“Bu tüm galaksiyi saran macerada, Gizemli Hodiac avlanmaya başlar ve dünyalı, sıradan bir ailenin de başı belaya girer. Hikayede, psişik güçler, Tungsten Savaşçıları ve Doktor’un ceketi için önemli bir görev var.

The Mind of Hodiac‘ın tam kadro sesli hikaye uyarlamasında Colin Baker ve Bonnie Langford, Altıncı Doktor ve Mel rollerini seslendirecek. Big Finish, Davies’in orijinal senaryosunu genişleterek iki bölüm haline getiriyor. Bu yeni ve genişletilmiş sürüm ise orijinal yazar Russell T Davies ve Big Finish‘in önemli isimlerinden yazar, yönetmen ve yapımcı Scott Handcock tarafından yazılıyor.

The Mind of Hodiac‘ın yapımcılığını ise Karantina İzlentilerini başlatan ve sonrasında Big Finish‘te yapımcı olarak çalışmaya başlayan Emily Cook üstleniyor.

Cook, The Mind of Hodiac hakkında, “Russell bana kayıp Doctor Who senaryosunu bulduğunu söylediğinde, sanki gömülü bir hazineyi bulmuş gibiydik. Kaçınılmaz olarak Big Finish seslisi olacağı konusunda şakalar yaptık. Ve birkaç heyecan dolu e-postanın ardından, çarklar dönmeye başlamıştı bile.” diyor.

“Beni 2005’te Doctor Who ile tanıştıran -ve beni diziye aşık eden- Russell‘ın Doktoruydu. Bu yüzdendir ki  onun ilk Doctor Who senaryosunun yapımcılığını üstlenmekten büyük bir heyecan duyuyorum. Mind of the Hodiac‘ı sesli hikaye olarak hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum ve umarım hayranlar bu hikayeyi dinleyince etkilenir ve heyecanlanır. Karantina’dan çıkmak ne güzel bir şey.

Doctor Who – Lost Stories: The Mind of Hodiac, Big Finish internet sitesinde dijital indirme ve koleksiyoner sürümü CD seti olarak ön satışta.

 

DOCTOR WHO – THE LOST STORIES: MIND OF THE HODIAC
Süre: yaklaşık 100 dakika.
Yayın Tarihi: Duyurulacak.

Yönetmen: Scott Handcock
Yapımcı: Emily Cook
Kıdemli Yapımcı: David Richardson
Yazar(lar): Russell T. Davies ve Scott Handcock
Uygulayıcı Yapımcı(lar): Nicholas Briggs, Jason Haigh-Ellery

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın