01×01 – Rose

Published On 28 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Genel

  ÖNCEKİ BÖLÜM (Doctor Who: The Movie)
  SONRAKİ BÖLÜM (The End of the World)

 

HAKKINDA:

Rose Tyler 21. yy Britanya’sında yaşayan sıradan bir mağaza çalışanı. Ama kendine Doktor diyen bir yabancı onu uzaylı istalasının ortasına sürükleyince hayatı değişiyor.

Russell T. Davies‘in yazdığı ve Keith Boak‘ın yönettiği Rose bölümü Christopher Eccleston‘u 9. Doktor olarak, Billie Piper‘ı Rose Tyler olarak hayatımıza sokan modern serinin ilk bölümü.

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Comments are closed.