01×01 – Rose

01×01 – Rose

[information][one_half last=”no”]  ÖNCEKİ BÖLÜM (Doctor Who: The Movie) [/one_half]

[one_half last=”yes”]  SONRAKİ BÖLÜM (The End of the World) [/one_half][/information]

 

[attention]HAKKINDA:

Rose Tyler 21. yy Britanya’sında yaşayan sıradan bir mağaza çalışanı. Ama kendine Doktor diyen bir yabancı onu uzaylı istalasının ortasına sürükleyince hayatı değişiyor.

Russell T. Davies‘in yazdığı ve Keith Boak‘ın yönettiği Rose bölümü Christopher Eccleston‘u 9. Doktor olarak, Billie Piper‘ı Rose Tyler olarak hayatımıza sokan modern serinin ilk bölümü.[/attention]

 

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

%d blogcu bunu beğendi: