01×03 – The Unquiet Dead

01×03 – The Unquiet Dead


[attention] HAKKINDA:

Doktor ve Rose bu maceralarında Charles Dickens ile karşılıyor ve onunla birlikte kasabadaki ”ruh olayı”nı araştırıyorlar.

  • Yönetmen: Euros Lyn
  • Yazar: Mark Gatiss

Sherlock dizisinden de tanıdığımız Mark Gatiss‘in yazdığı bu bölümde ünlü yazar Charles Dickens ile karşılaşıyoruz. Kendisi modern seride karşımıza çıkan ilk tarihi karakter oluyor. Bunun dışında sonradan Torchwood dizisinin ana karakterlerinden biri olan Gwen Cooper‘ı canlandıracak olan Eve Myles bu bölümle Doctor Who evrenine dahil oluyor.

[/attention]

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...