01×03 – The Unquiet Dead

Published On 28 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Genel

HAKKINDA:

Doktor ve Rose bu maceralarında Charles Dickens ile karşılıyor ve onunla birlikte kasabadaki ”ruh olayı”nı araştırıyorlar.

  • Yönetmen: Euros Lyn
  • Yazar: Mark Gatiss

Sherlock dizisinden de tanıdığımız Mark Gatiss‘in yazdığı bu bölümde ünlü yazar Charles Dickens ile karşılaşıyoruz. Kendisi modern seride karşımıza çıkan ilk tarihi karakter oluyor. Bunun dışında sonradan Torchwood dizisinin ana karakterlerinden biri olan Gwen Cooper‘ı canlandıracak olan Eve Myles bu bölümle Doctor Who evrenine dahil oluyor.

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Comments are closed.