The Waters of Mars

Published On 28 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Genel

 ÖNCEKİ BÖLÜM (Planet of the Dead)
  SONRAKİ BÖLÜM (The End of Time)

 

HAKKINDA:

Doktor, 21 Kasım 2059 yılına Mars’taki Bowie Üssü 1’e yolculuk yapar. Bu üste bir ekiple karşılaşır. Daha sonra ise bu ekibin 21 Kasım 2059’da yani o gün bir nükleer patlama sonucu öleceklerini hatırlar.

Russell T. Davies‘in yazdığı ve Graeme Harper‘ın yönettiği The Waters of Mars bölümü David Tennant‘ın 10. Doktor‘un, Kazanan Zaman Lordu olduğunu iddia ettiği, dizi tarihinin önemli bölümlerinden biridir.

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Comments are closed.