The Timeless Doctors

Oyuncu Kadrosu ve Teknik Ekip

Eylül 2009’da yayınlanan 4 bölümlük BabelColour internet dizisi The Ten Doctors‘un onuncu yıl dönümünü kutlamak için, kamera önünde ve arkasında yer alan yetenekli bir rüya ekibi tarafından yepyeni bir uzun metraj film olarak yeniden kurgulanıyor ve eski maceraya yeni bir canlılık getiriliyor.

Bu yeniden yapım, sonradan ‘The Timeless Doctors/Zamansız Doktorlar‘ olarak adlandırıldı. Bu onuncu yıl dönümü sürümünü Doctor Who hayranları için çok özel bir etkinlik haline getirecek olan oyuncu kadrosunu ve teknik ekibi açıklamaktan gurur duyuyorum!

Aşağıdaki liste, başka onaylar alındıkça güncellenecektir, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

Kadroya son olarak üç önemli “Morbius Doktoru” dahil oldu…

Philip Hinchcliffe

Zamansız Doktor rolüyle

Philip’i, Doctor Who fandomuna anlatmaya gerek yok. Kısaca televizyon yapımcısı, senarist ve metin editörüdür. Dizinin ‘Altın Çağı’nda yönetmenlik yaptı ve bize The Talons of Weng-Chiang, Genesis of the Daleks ve Pyramids of Mars gibi çığır açan bölümlerden oluşan şaşırtıcı bir miras bıraktı. The Brain of Morbius bölümünde Doktor’un Hartnell öncesi enkarnasyonlarından biri olarak görünüşü, onlarca yıldır hayran spekülasyonlarını körüklemekte başarılı oldu. Şimdi, enkarnasyonunun Morbius tarafından unutulmasından 44 yıl sonra, Philip “çok özel konuk oyuncu” olarak geri dönüyor.

George Gallaccio

Zamansız Doktor rolüyle

George Gallaccio, Miss Marple ve Bergerac gibi amiral gemisi BBC dizilerini yapan emekli bir televizyon yapımcısıdır. Doctor Who’daki başarılı kariyeri 1973 yılında yayınlanan ‘Planet of the Daleks‘ hikayesinde yapım asistanı olarak başlamış ve 1976 yılında yayınlanan ‘The Seeds of Doom‘ hikayesinde yapım amiri olarak son bulmuştur. George, The Brain of Morbius hikayesinde (ve 2020’de yayınlanan Jodie Whittaker‘ın sezon finali ‘The Timeless Children‘ da bir flashback sekansında kısa bir süreliğine) Doktor’un Hartnell öncesi enkarnasyonlarından biri olarak gözüktü. Şimdi, Hartnell öncesi Doktor‘u oynamak için şapkasını giydikten 44 yıl sonra, George, Hartnell öncesi Doktor rolünü hayranlar için çok nazik bir jest olarak yeniden canlandırdı.

 

Graeme Harper

Zamansız Doktor rolüyle

Yönetmen Graeme Harper, Doctor Who bilgeleri panteonunda oturuyor. Dizinin hem klasik hem de modern serisinde yönetmenlik yapan tek kişi olma ayrıcalığına sahip. Doctor Who Magazine, Graeme’yi “Doctor Who’da en uzun süre hizmet veren teknik ekip üyesi” olarak tanımladı. Yönetmenlik yaptığı Doctor Who bölümleri arasında, hayranların favorileri  arasında da yer alan The Caves of Androzani, The Waters of Mars ve Efendi’nin geri döndüğü Utopia bölümleri var. Ancak Graeme’nin The Brain of Morbius’taki Hartnell öncesi enkarnasyonlarından biri olarak yer alması hayran spekülasyonlarını ateşledi ve bu ateş onlarca yıldır dinmedi. Şimdi, 44 yıl sonra Graeme Harper, Doktorunu yeniden canlandırmak için geri dönüyor.