Doctor Who Hugo Ödüllerine Aday Gösterildi

Doctor Who‘nun 60. yıl özel bölümlerinin ikisi Hugo Ödüllerine aday gösterildi.

Russell T. Davies‘in yazdığı, Tom Kingsley‘nin yönettiği Wild Blue Yonder ve Chanya Button‘ın yönettiği The Giggle, En İyi Dramatik Sunum, Kısa Form dalında aday gösterildi.

İlk kez 1953 yılında verilen ve 1955 yılından bu yana her yıl verilen Hugo Ödülleri, bilim kurgu türünün en prestijli ödülüdür. Hugo Ödülleri, aynı zamanda ödüllerin yönetiminden de sorumlu olan Dünya Bilim Kurgu Topluluğu (“Worldcon”) üyeleri tarafından oylanmaktadır.

2024 Hugo Ödül töreni, 11 Ağustos 2024 tarihinde Glasgow, İskoçya’da düzenlenecek olan Worldcon for Our Futures’da gerçekleştirilecektir.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir