13. Doktor Türkiye’de!

Published On 25 Haziran 2020 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

BBC Stüdyoları yüksek çözünürlükte yayın yapan kanalları BBC Prime‘ı 27 Mayıs itibariyle Türkiye yayınına açtı. Ve Doktor Who da yayın akışında!

BBC First kanalı, küresel sadık izleyici sıralamasında 6. sırada olan Türk Whovianlar‘ın yüzünü güldürüyor. 11 ve 12. sezonları Türk Telekom‘un Tivibu servisi üzerinden yayınlanmakta.

BBC Stüdyoları’ndaki MENA’da Başkan yardımcılığı yapan Natasha Hussain:

“Küresel anlamda spot ışıkları İngiliz televizyon programlara dönmüşken, Türkiye’ye ulaşabildiğimiz için çok mutluyum. BBC, dizinin orijinalliği ve yüksek bütçesiyle büyük bir üne kavuşmuştu. Yeni ve eşsiz hikayeleri Türk Whovianlarla paylaşmaktan dolayı heyecanlıyım.”

Türk Telekom TV/OTT İçerik ve Ürün Yöneticisi, Ziyad Varol:

“BBC ile yıllardır süren bir işbiriğimiz var. Beş yıl önce BBC’nin belgeseli BBC Earth‘ü ilk yayınlayan platform Tivibu olmuştu. Şimdi ise BBC First ile izleyiciler dizinin en yeni sezonlarını altyazı ile Tivibu üzerinden izleyebilecekler. Umarım Türk izleyicilere en özel içerikleri sunacağımız zamanlar da gelecektir.”

Kanal, Doctor Who‘nun Peter Capaldi‘li bölümler ile başladılar ve Jodie Whittaker‘ın bölümlerine kadar geldiler. Ayrıca Matt Smith‘in bölümleri de yayın listesinde yer alıyor.
Doctor Who standart kalite ile yıllardır BBC Entertainment Europe kanalı üzerinden yayınlanmaktaydı. Şu sıralar ise 10. sezon tekrar gösterimleri izlenebilmekte.

AS BAYRAKLARI, AS! AS! AS!

Like this Article? Share it!

About The Author

5 Responses to 13. Doktor Türkiye’de!

Bir Cevap Yazın