TIME LORD VICTORIOUS: Sekizinci Doktor Yollarda!

Big Finish, Paul Mcgann‘ın Sekizinci Doktor‘unu içeren bir hikaye üçlemesi ile dönüyor. Ayrıca, Efendi‘nin iki rejenerasyonunun yer aldığı iki Short Trips ile beraber Time Lord Victorious çoklu platform macerasına bağlanan dört hikaye açıkladı.

Paul McGann, Sekizinci Doktor olarak Zaman Savaşı’nda eski düşmanları Dalekler ile yüzleşiyor. Ana kadrodan üç oyuncu da başrollerde seslendirme yapanlar arasında. Bu oyuncular arasında Silas Carson (Ood Brian), Samantha Béart (Tiska) ve Nicholas Briggs (Dalekler) yer alıyor.

He Kills Me, He Kills Me Not, The Enemy of My Enemy ve Mutually Assured Destruction Ekim ve Aralık 2020 arasında piyasaya çıkacak.

Short Trips…

Jon Culshaw tarafından seslendirilen Efendi‘nin iki rejenerasyonunu içeriyor.

He Kills Me, He Kills Me Not (yazarı: Carrie Thompson)

Atharna‘nın çöl dünyasında, Doktor‘un hayatı sonsuza dek değişmek üzere.
Evrenin Yedi Yüz Harikası‘ndan birini ziyaret etmek isteyen Doktor, ansızın büyük bir dalaverenin içine çekilir. Daha da kötüsü, bir Evrenin Harikası eksiktir. Bu durum Doktor’u en tehlikeli ve ikiyüzlü düşmanlarıyla karşı karşıya getirir. Doktor Brian’la görüşmek üzere.

The Enemy of My Enemy (yazarı: Tracy Ann Baines)

Wrax halkı, Dalek İmparatorluğu ile barışçıl görüşmelere başlamaktan dolayı mutludur. Bu iki tür, çağlar boyunca sürecek bir ittifak kurmaya hazırlanmaktadır. Bu mutlu birliğe itiraz eden tek kişi Doktor’dur, Daleklere asla güvenilemeyeceğini bilmektedir. Fakat bundan da öte, Wraxianlar’ın asla var olmamış olması gerektiğini de bilmektedir.

Mutually Assured Destruction (yazarı: Lizzie Hopley)

Büyük Savaş’tan geriye kalanlar… Sayıca fazla ve tek başına, girdaptan geçen bir Dalek zaman gemisinde, Doktor hayatta kalmak için tüm kurnazlığını kullanmak zorundadır. Bir Dalek Gemisi çok yakınlarında parçalanırken Doktor, giderek daha umutsuz olan Dalekler’den bir ekip ile hapsolur. Yoksa Dalekler mi onunla hapsolmuştur?

Ekstra Özel Short Trips hakkında bilmeniz gerekenler:

  • Master Thief (yazarı: Sophie Iles)

Efendi evrendeki en güvenli kasalardan birini, the Repository‘i, yağmalamak ister. Bir planı ve ona yardım edecek ölümcül yeni bir silahı var. Ancak, Efendi‘nin kısa sürede keşfettiği gibi; içeri girmek kolay olabilir, ancak oradan kurtulmak ona her şeye mal olabilir.

  • Lesser Evils (yazarı: Simon Guerrier)

Kotturuh, Ölüm Armağanı’nı sakinlerine dağıtmak için Alexis gezegenine gelmiştir. Yollarına çıkan tek kişi, yerlileri korumak için yemin eden bir kaçak Zaman Lordu’dur. Efendi diye bir Zaman Lordu…

Yapımcı Alfie Shaw şunları söyledi:

Time Lord Victorious, üzerinde çalışmak için muhteşem bir zevkti. James Goss‘un vizyonu şaşırtıcı ve Big Finish’in projesinin bir kısmını hayata geçirmek için onunla çalışmak büyük bir onurdu.

Sekizinci Doktor’un üçlemesini yazan üç yeni yazarımız var. Bunu Doctor Who, Suikastçi Ood Brian ve eski favorilerden the Daleks’teki yeni favori karakterlerimden birine karşı çukurlaştırıyor. Her şey, daha büyük Time Lord Victorious yığınına bağlanır; ancak sadece McGann Üçlemesini dinleyebilir ve kendi başına tadını çıkarabilirsiniz.”

BBC Books şimdiye kadar iki Time Lord Victorious romanı duyurmuştu. Bunlar; The Knight, the Fool and the Dead (yazar: Steve Cole) ve All Flesh is Grass (yazar: Una McCormack).  4 sesli hikaye de Big Finish’ten geliyor. Bakalım hangi firmalar, ne gibi içeriklerle bu özel seriye katkı da bulunacaklar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir