Christopher Eccleston Doctor Who’ya Geri Dönüyor

Modern serinin en tartışmalı ve en beğenilen ismi 9. Doktorumuz Christopher Eccleston 15 yıllık aradan sonra Doctor Who‘ya geri dönüyor.

Bugün Big Finish Productions ve BBC Stüdyoları ortaklaşa olarak uzun zamandır beklenen açıklamayı yaptı. Christopher Eccleston efsanevi rolüne geri dönüyor. Dokuzuncu Doktor geri dönüyor.

İlk kez 2005‘te ekranlara gelen Christopher Eccleston’ın Dokuzuncu Doktor’u, Doctor Who’yu yepyeni bir -nesle tanıttı.

Şimdi ise, Mayıs 2021‘de birinci ciltten başlayarak dört kutu set şeklinde yayınlanacak olan on iki sesli maceradan oluşan yepyeni bir seriyle geri döndü.

Yeni Seri Hakkında Kimler Ne Dedi:

Christopher Eccleston şunları söyledi: “15 yıl sonra Dokuzuncu Doktor‘un dünyasını yeniden ziyaret etmek ve oynamayı sevdiğim bir karakteri hayata döndürmek heyecan verici olacak.”

Hikaye detayları, yazarlar ve konuk oyuncu kadrosu şu anda gizli tutuluyor; ancak bu sesli seri, bir kez daha “hayatımızın yolculuğu” olacağını vaat ediyor.

Big Finish’in Yönetim Kurulu Başkanı Jason Haigh-Ellery şunları söyledi: “Christopher ile ilk olarak bu yıl Şubat ayında bir hayran etkinliğinde Doktor rolüne geri dönmesi hakkında konuştum. Christopher, hayranlarıyla tanışmaktan zevk aldığını ve Doktor’unun bu kadar sevgiyle anılmasından memnun olduğunu söyledi. Christopher‘ın Doktor rolüne geri dönmeye karar vermesinden çok memnunum ve Dokuzuncu Doktor’un yeni maceralarını keşfederken onu Big Finish ailesine davet etmekten heyecan duyuyorum.”

Big Finish’in Kreatif Yönetmeni Nicholas Briggs şunları ekledi: “Chris ile çalışmak benim için çok özel bir zamandı. Doctor Who benim dizi kariyerimin başlangıcı. Bu yüzden Chris için yazmak ve onun yönetmenliğini yapmak inanılmaz derecede heyecan verici. O kadar güçlü bir oyuncu ki onunla tekrar çalışmak harika olacak.”

Doctor Who: The Ninth Doctor Adventures‘daki dört cildin her biri, üç yepyeni tam kadro sesli maceranın yanı sıra sahne arkası ekstralarından oluşan bir seçki içeren 4 diskli koleksiyoncu sürüm kutusu seti veya indirmesi olarak piyasaya sürülecek.

Doctor Who: The Ninth Doctor Adventures dünya genelinde yalnızca Big Finish web sitesinde (www.bigfinish.com) ön sipariş verilebilir. Her bir set 19,99 $ ‘dan ön satışa sunuldu.

Fragman ve Teknik Bilgiler:

THE NINTH DOCTOR ADVENTURES

Süre: yaklaşık 240 dakika. (her set)

Yayın tarihi: Mayıs, Ağustos, Kasım 2021 ve Şubat 2022

Yönetmen: Nicholas Briggs

Baş Yapımcı: David Richardson

Yürütücü/Uygulayıcı Yapımcılar: Nicholas Briggs ve Jason Haigh-Ellery

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir