Doctor Who: Animasyon Seti [DVD]

Published On 12 Mayıs 2019 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Çarpıcı renkli animasyonlar ve teknolojik büyücülük sayesinde TARDIS ile dolu 5 bölümlük bir Doctor Who macerası Whovianları bekliyor.

Bir hapishane-gezegen gizemini konu alan Dördüncü Doktor (Tom Baker) hikayesi olan Shada‘nin yapım süreci esnasında başlayan grev yapımın durmasına sebep olmuştu. Bu olaydan onlarca sene sonra yapımda eksik kalan yerler animasyonlarla tamamlandı ve sonunda izleyecisine kavuştu.

Doctor Who: Shada (2017)

Orijinal ses kayıtları kullanılarak oluşturulan İkinci Doktor (Patrick Troughton) hikayesi The Power of the Daleks çalışmasında usta animasyon sanatçıları, en eski düşmanıyla savaşabilmesi için tam da zamanında Doktor‘un ilk rejenerasyonunu yeni oluşturdular.

Efsanevi kayıp uzay aracının peşinde ve Batı Amerika’da çılgın bir maceraya biletimiz olabilecek 10. Doktor (David Tennant) hikayeleri Dreamland ve Infinite Quest‘dir. Ve yeniden düzenlenmiş internet yayını için hazırlanmış olan Scream of the Shalka‘da Doktor (Richard E. Grant‘ın sesiyle) Dünyayı uzaylı müdahalesiyle meydana gelen ekolojik bir felakatten kurtarıyor. Macera bizleri bekliyor!

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir