Doctor Who: Animasyon Seti [DVD]

Çarpıcı renkli animasyonlar ve teknolojik büyücülük sayesinde TARDIS ile dolu 5 bölümlük bir Doctor Who macerası Whovianları bekliyor.

Bir hapishane-gezegen gizemini konu alan Dördüncü Doktor (Tom Baker) hikayesi olan Shada‘nin yapım süreci esnasında başlayan grev, yapımın durmasına sebep olmuştu. Bu olaydan onlarca sene sonra yapımda eksik kalan yerler animasyonlarla tamamlandı ve sonunda izleyecisine kavuştu.

Doctor Who: Shada (2017)

Orijinal ses kayıtları kullanılarak oluşturulan İkinci Doktor (Patrick Troughton) hikayesi The Power of the Daleks çalışmasında usta animasyon sanatçıları, en eski düşmanıyla savaşabilmesi için tam da zamanında Doktor‘un ilk rejenerasyonunu yeni oluşturdular.

Efsanevi kayıp uzay aracının peşinde ve Batı Amerika’da çılgın bir maceraya biletimiz olabilecek 10. Doktor (David Tennant) hikayeleri, Dreamland ve Infinite Quest‘dir. Ve yeniden düzenlenmiş internet yayını için hazırlanmış olan Scream of the Shalka‘da Doktor (Richard E. Grant‘ın sesiyle), Dünya’yı uzaylı müdahalesiyle meydana gelen ekolojik bir felaketten kurtarıyor. Macera bizleri bekliyor!

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir