On Üçüncü Doktor’a Giden Yol – The Road To The Thirteenth Doctor

Published On 13 Nisan 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Titan Comics ve BBC Stüdyoları yeni çizgi romanları hakkında açıklama yaptı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Titan Comics ve BBC Stüdyoları bu sonbaharda yayınlanmaya başlayacakları “Thirteenth Doctor” çizgi roman serisine öncülük edecek olan “The Road To The Thirteenth Doctor” isimli üç sayılık çizgi romanının haziran ayında yayınlanmaya başlayacağını duyurdu.

The Road To The Thirteenth Doctor‘da, James Peaty‘nin yazdığı (Supergirl) yepyeni Onuncu, On Birinci ve On İkinci Doktorların maceraları ve Robert Hack‘in (Sabrina, Archie) kapak tasarımları yer alacak.

Titan’ın The Road To The Thirteenth Doctor çizgi romanında; Onuncu Doktor kayıp, hayaletli bir uzay gemisi ile karşılaşır, On Birinci Doktor ve Alice, robot istilasına uğramış 19. yüzyıl San Francisco’sunu ziyaret eder ve On İkinci Doktor, Londra’nın Piccadilly Meydanının bomboş bir çorak arazi olduğunu görür ve de Pterodactylleri.

Her sayı “Thirteenth Doctor” serisinin yaratıcı ekibi yazar Jody Houser ve çizerler Rachael Stott ve Enrica Angiolini tarafından yazılan kısa hikayelerden oluşacak.

The Road To The Thirteenth Doctor, Titan Comics‘in 24 Kasım’da düzenlenecek olan 2018 Doctor Who Comics Day‘de yeni bir dönemi başlatacak ve Titan Comics’in 5. özel serisi olacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın