On Üçüncü Doktor’a Giden Yol – The Road To The Thirteenth Doctor

Published On 13 Nisan 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Titan Comics ve BBC Stüdyoları yeni çizgi romanları hakkında açıklama yaptı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Titan Comics ve BBC Stüdyoları bu sonbaharda yayınlanmaya başlayacakları “Thirteenth Doctor” çizgi roman serisine öncülük edecek olan “The Road To The Thirteenth Doctor” isimli üç sayılık çizgi romanının haziran ayında yayınlanmaya başlayacağını duyurdu.

The Road To The Thirteenth Doctor‘da, James Peaty‘nin yazdığı (Supergirl) yepyeni Onuncu, On Birinci ve On İkinci Doktorların maceraları ve Robert Hack‘in (Sabrina, Archie) kapak tasarımları yer alacak.

Titan’ın The Road To The Thirteenth Doctor çizgi romanında; Onuncu Doktor kayıp, hayaletli bir uzay gemisi ile karşılaşır, On Birinci Doktor ve Alice, robot istilasına uğramış 19. yüzyıl San Francisco’sunu ziyaret eder ve On İkinci Doktor, Londra’nın Piccadilly Meydanının bomboş bir çorak arazi olduğunu görür ve de Pterodactylleri.

Her sayı “Thirteenth Doctor” serisinin yaratıcı ekibi yazar Jody Houser ve çizerler Rachael Stott ve Enrica Angiolini tarafından yazılan kısa hikayelerden oluşacak.

The Road To The Thirteenth Doctor, Titan Comics‘in 24 Kasım’da düzenlenecek olan 2018 Doctor Who Comics Day‘de yeni bir dönemi başlatacak ve Titan Comics’in 5. özel serisi olacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir