DOCTOR WHO GENİŞLETİLMİŞ EVREN YAYINLARI – NİSAN 2018

Big Finish Sesli Hikayeleri

SERİ ADI YAZARLAR DETAYLAR
AYLIK ANA SERİ (The Main Range) 237. The Helliax Rift Scott Handcock UNIT’in de yer aldığı Beşinci Doktor hikayesi (Beşinci Doktor’un ilk UNIT hikayesi) ve dağınık üçlemenin ilk hikayesi
MODERN SERİ (The New Series) The Tenth Doctor Chronicles Helen Goldwyn, Matthew J. Elliot, James Goss, Guy Adams 4×1 saatlik hikayelerden oluşan kutu set. Jacob Dudman’ın anlatıcılığı üstlendiği seride Jon Culshaw, Jacqueline King, Michelle Ryan ve Arinze Kene de yer alıyor.
The Eighth Doctor: Ravenous Ravenous 1 John Dorney; Matt Fitton 4×1 saatlik hikayelerden oluşan kutu set. Seri Sekizinci Doktor, Liv Chenka, Helen Sinclair ve On Bir’in hikayelerine devam ediyor. Seride Ian McNiece’in seslendirdiği Churchill konuk olarak yer alıyor. Ayrıca Kandyman bu seride var.
TORCHWOOD: ÖZEL YAYINLARI (Torchwood: Special Releases) Torchwood: Believe Guy Adams Torchwood’un ilk 2 sezon kadrosunun tamamen yer aldığı ilk Big Finish hikayesi. 3 saatlik kutu set.
TORCHWOOD: AYLIK ANA SERİ (Torchwood: Monthly Adventures) 20. Torchwood: The Last Beacon Gareth David-Lloyd Gareth David-Lloyd’un Ianto Jones’u ve Burn Gorman’ın ise Owen Harper’ı seslendirdiği 1 saatlik hikaye
KISA ÖYKÜLER (Short Trips) 8.4 Erasure Gary Russell Dördüncü Doktor, ve veeee Narvin’in yer aldığı CIA kariyeri öncesinde yer alan kısa öykü

BBC Audio Yayınları

SERİ/TÜR ADI YAZARLAR DETAYLAR
Roman Sesli Kitapları The Mark of the Rani Pip vee Jane Baker The Mark of the Rani hikayesine bağlı olarak yazılan The Mark of the Rani romanının Nicola Bryant tarafından okunan sesli kitabı.
Roman Sesli Kitap Seti The UNIT Collection Terrance Dicks; Malcolm Hulke Sadece dijital indirme olarak yayınlanacak olan bu set; Caroline John’un seslendirdiği ve Spearhead from Space hikayesinden uyarlanan “Doctor Who and the Auton Invasion” romanının, Doctor Who and the Silurians hikayesinden uyarlanan “Doctor Who and the Cave Monsters” romanının ve Inferno hikayesinden uyarlanan Inferno romanının ve Geoffrey Beevers’ın seslendirdiği Doctor Who and the Terror of the Autons romanının ve Katy Manning’in seslendirdği The Three Doctors romanının sesli kitap halini içerecek
Sesli Doctor Who Yıllıkları The Second Doctor Who Audio Annual The Doctor Who Annual Vol. 1966; 1968; 1975; 1977; 1982; 1986 Doctor Who Annuals serisinde yayınlanan Peril in Mechanistria, The Sour Note, Scorched Earth, Double Trouble, Planet of Fear, The Radio Waves isimli kısa hikayelerin sesli kitap halleri
Dizi Müzikleri Doctor Who Series Nine Soundtrack (Ltd Edition) Murray Gold (Published by Silva Screen Records) Dokuzuncu sezonun tema müziklerinin yer aldığı 4 diskten oluşan bu setini ilk 2 diskinde 9. sezonun tema müzikleri, 3. diskinde Heaven Sent’in tema müzikleri ve 4. diskinde ise The Husbands of River Song’un tema müzikleri yer alıyor.

Kitaplar

SERİ/TÜR ADI YAZARLAR DETAYLAR
Romanlaştırma Rose Russell T. Davies Modern serinin ilk bölümü olan Rose’un orijinal yazarı Russell T. Davies tarafından kitaplaştırılan hali!
Romanlaştırma The Christmas Invasion Russell T. Davies (orijinal hikaye), Jenny T. Colgan (kitap uyarlaması) David Tennant’ın ilk bölümü olan The Christmas Invasion’ın Jenny T. Colgan tarafından kitaplaştırılan hali!
Romanlaştırma The Day of the Doctor Steven Moffat Savaş Doktoru, 10. Doktor ve 11. Doktor’un yer aldığı 50. yıl özel bölümü The Day of the Doctor’un orijinal yazarı Steven Moffat tarafından kitaplaştırılan hali!
Romanlaştırma Twice Upon A Time Steven Moffat (orijinal hikaye), Paul Cornell (kitap uyarlaması) On İkinci Doktor ve Birinci Doktor’un rejenerasyonunun yer aldığı 2017 Noel özel bölümü Twice Upon A Time’ın Paul Cornell tarafından kitaplaştırılan hali!
Romanlaştırma City of Death David Fisher ve Douglas Adams (orijinal hikaye), James Goss (kitap uyarlaması) David Fisher ve Douglas Adams’ın yazdığı City of Death hikayesinin -yine aynı isimle- James Goss tarafından uyarlanan romanının -yine James Goss tarafından uyarlanan- kısaltılmış hali!
Black Archive 18. Marco Polo Dene October Obverse Books’ın Black Archive isimli monografi serisinin önümüzdeki sayısı kayıp bölümlerden biri olan Marco Polo’ya odaklanıyor.

Çizgi Romanlar

SERİ/TÜR ADI YAZARLAR DETAYLAR
Titan Comics – The Eleventh Doctor Doctor Who: The Eleventh Doctor (Year Three): The Sapling Vol. 3 – Branches Rob Williams; Alex Paknadel The Eleventh Doctor: Year Three serisinin “The Sapling” isimli hikaye arkının yer aldığı cilt

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: