DOCTOR WHO GENİŞLETİLMİŞ EVREN YAYINLARI – MAYIS 2018

Big Finish Sesli Hikayeleri

SERİ ADI YAZARLAR DETAYLAR
AYLIK ANA SERİ (The Main Range) The Lure of the Nomad Matthew J. Elliot Altıncı Doktor (Colin Baker) ve yeni yol arkadaşı savaş pilotu Matthew Sharpe’nin yer aldığı Altıncı Doktor’un ana serideki üçlemesinin ilk bölümü!
UNIT MODERN SERİ (UNIT: The New Series) Cyber-Reality Helen Goldwyn, Matthew J. Elliot, James Goss, Guy Adams Kate Steward ve Osgood’un yer aldığı UNIT macelarının yeni sayısında, ekip Siberlerle mücadele ediyor ve karşılarına Derek Jacobi’nin Efendi’si çıkıyor.
The Fourth Doctor Adventures The Fourth Doctor Adventures (7. Sezon – 2. Kısım) Justin Richards; Dan Starkey; Guy Adams. 4×1 saatlik hikayelerden oluşan kutu set. The Fourth Doctor Adventures serisinin 7. sezonunun 2. kısmı. 4. Doktor ve Leela, Sutekh ile karşılaşıyor.
TORCHWOOD: AYLIK ANA SERİ (Torchwood: Monthly Adventures) 21. We Always Get Out Alive Guy Adams Eve Myles’ın Gwen Cooper’ı ve Kai Owen’ın da Rhys Cooper’ı seslendirdiği 1 saatlik hikaye
KISA ÖYKÜLER (Short Trips) 8.5 Trap For Fools Stephen Fewell Mark Strickson’ın Turlough karakteri olarak seslendirdiği ve 5. Doktor’un yer aldığı kısa hikaye
Jago & Litefoot 14. Jago and Litefoot Forever Paul Morris Jago & Litefoot destanının son hikayesi.
Big Finish Yayınları Plak Baskısı The Fourth Doctor Adventures 1.4 – ‘The Energy of the Daleks’ Plak Nicholas Briggs The Fourth Doctor Adventures serinin ilk dönem maceralarından olan The Energy of the Daleks’in limitli sayıdaki plak baskısı. Bu macerada Dalekler ve Dördüncü Doktor, Destiny of the Daleks’ten bu yana ilk defa karşı karşıya geliyorlar.

BBC Audio Yayınları

SERİ/TÜR ADI YAZARLAR DETAYLAR
Roman Sesli Kitapları The Christmas Invasion Russell T. Davies’in yazdı. Jenny. T Colgan uyarladı. The Christmas Invasion hikayesine bağlı olarak yazılan The Christmas Invasion romanının Camille Coduri tarafından okunan sesli kitabı. 10. Doktor’un ilk hikayesi.
Orijinal Hikayeler Men of War Justin Richards Peter Purves tarafından okunan, Birinci Dünya Savaşı’nda geçen ve Birinci Doktor, Steven ve Sara’nın yer aldığı Men of War hikayesi BBC’nin orijinal hikayelerindendir. “X of War” üçlemesinin ilkidir.

Kitaplar

SERİ/TÜR ADI YAZARLAR DETAYLAR
İncelemeler Doctor Who: Who-Ology Regenerated Edition: The Official Miscellany Cavan Scott; Mark Wright 10. sezona dair bilgilerin de eklendiği, tüm dizi tarihine dair bilgilerin yer aldığı güzel bir rehber.
The Complete History Issue 70td>

The Complete History Issue 70 David Fisher ve Douglas Adams (orijinal hikaye), James Goss (kitap uyarlaması) Bu dergide; 8. sezonun Flatline, In the Forest of the Night, Dark Water ve Death in Heaven bölümlerinin yapım ve dağıtımına dair bilgiler yer alıyor.
Black Archive 19. The Eleventh Hour Jon Arnold Obverse Books’ın Black Archive isimli monografi serisinin önümüzdeki sayısı The Eleventh Hour’aa odaklanıyor.

Çizgi Romanlar

SERİ/TÜR ADI YAZARLAR DETAYLAR
Titan Comics – Torchwood Torchwood Vol. 3: The Culling John & Carole Barrowman Yüzbaşı Jack Harkness’ı canlandıran John Barrowman’ın ve kardeşi Carole Barrowman’ın yazdığı Torchwood çizgi romanlarının 3. cildi
Titan Comics – Free Comic Book Day (Beleş Çizgi Roman Günü) Doctor Who: Free Comic Book Day #0 Nick Abadzis; John Freeman; George Mann; Jody Houser 7. Doktor’un mini serisine, 10. ve 11. Doktor’un ana serisine ön bölüm niteliğindeki bu sayıda 13. Doktor’un da ilk çizgi roman görünmesi yapılmış oluyor.

BLURAY/DVD vb.

SERİ/TÜR ADI SEZON/SERİ DETAYLAR
Modern Seri Metal Kutu Setleri Doctor Who: Series Three Limited Edition Steelbook Doctor Who’nun Modern Seri Üçüncü Sezonu David Tennant ve Freema Agyeman’ın başrolünde olduğu modern serinin üçüncü sezonun limitli sayıda basılan metal kutulu blu-ray seti.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın