Doctor Who: Spyfall Reytingleri

Geçen hafta yayınlamak istediğimiz ama saçma bir şekilde yayınlamayı unuttuğumuz haberi geç de olsa yayınlıyoruz. Kusurumuza bakmayın.

Sezon boyunca haftalık olarak reyting puanlarını yayınlayacağız. Açıklamalar da dahil.

Kısa Rehber:

  • Gecelik Reyting: Yalnızca canlı olarak izleyenleri ve daha sonra izlemek üzere kaydedenleri gösterir.
  • Konsolide Reyting: Bir hafta içinde izleyenleri ve daha sonra izlemek üzere kaydedenleri gösterir.
  • Live Plus: Yayını takip eden “X” gün içinde canlı izleyenleri ve iPlayer dahil çeşitli araçlardan tüm tekrar izlemeleri gösterir.
  • Kitle Takdir Endeksi (KTE): İzleyicilerin bir diziyi beğenmesinin bir göstergesi olarak kullanılan 100 üzerinden alınan bir puandır. 90’dan fazlası olağanüstü kabul edilir; 85’i veya üstü mükemmel, 60’ı veya daha azı kötüdür ve 55’ten azı çok zayıftır.
GecelikKonsolideLive Plus (4 Gün)KTE (Kitle Takdir Endeksi)
Bölüm 1 - Spyfall4.88 milyon6.70 milyon6.89 milyon82
Bölüm 2 - Spyfall 24.60 milyon5.91 milyon6.07 milyon82
Bölüm 3 - Orphan 554.19 milyon5.25 milyon5.38 milyon77
Bölüm 4
Bölüm 5
Bölüm 6
Bölüm 7
Bölüm 8
Bölüm 9
Bölüm 10

12. sezonun birinci bölümü Spyfall: Part 1, 4.88 milyon kişi tarafından izlendi. Bu da TV izleyicisinin %21.6’sına denk geliyor.

Bölümün izleyici sayısı geçen yılki Yılbaşı Özel Bölümü Resolution‘dan biraz biraz daha düşük. Resolution’ın reytingi 5.15 milyondu.

Emmerdale, 5 milyon izlenme ile gecenin birincisi oldu. Hemen arkasında Doctor Who yer aldı. Gecenin üçüncüsü ise Coronation Street oldu. Steven Moffat‘ın yeni dizisi Dracula ise 3.57 milyon kişi tarafından izlendi.

Nihai derecelendirmeler bölüm yayınlandıktan 2 hafta sonra açıklanacak. Nihai sonuçlarda Doctor Who’nun birinci olacağına inanıyoruz.


13 Ocak  Güncellemesi: Nihai Reytinge Dair Bilgi Güncellemesi

Broadcasting Research Audience Board‘un (BARB) -yani Birleşik Krallık’ta reyting ölçümleri yapan kurumun- yayınladığı son raporlara göre;

Doctor Who‘nun yeni sezonunun ilk hikayesinin ilk bölümü, Spyfall: Part One, resmi olarak 6.89 milyon kişi tarafından izlendi.

Dört gün sonra yayınlanan sezonun ilk hikayesinin ikinci bölümü, Spyfall: Part Two, resmi olarak 6.07 milyon kişi tarafından izlendi.

Nihai reytingler, ilk gece reytinglerinden önemli ölçüde yüksekti; hikayenin iki bölümü BBC‘de en çok izlenen 4. ve 6. programlar oldu ve tüm kanallarda 8. ve 16. sırada yer aldılar.

Spyfall: Part One, 6.70 milyon kişi tarafından televizyondan izlendi. Ancak BARB‘ın 4+ Göstergesinde ek olarak 101.000 kişinin bilgisayar, 49.000 kişinin tablet ve 27.000 kişinin akıllı telefondan bölümü izlediği bilgisi yer alıyor.

Spyfall: Part Two, 5.91 milyon kişi tarafından televizyondan izlendi. Ancak BARB‘ın 4+ Göstergesinde ek olarak 85.000 kişinin bilgisayar, 46.000 kişinin tablet ve 34.000 kişinin akıllı telefondan bölümü izlediği bilgisi yer alıyor.

Reytingler önceki sezonlara oranla düşüş gösteriyor. Ancak hala 10. sezon reytinglerinden yüksek.

Haftanın en çok izlenen programı, BBC One’da yayınlanan “New Year Fireworks/Yeni Yıl Havai Fişeği Gösterisi”, geçtiğimiz yıla göre 2 milyon düşüşle 10.84 milyon kişi tarafından izlendi.

Spyfall’un iki bölümünün de Kitle Takdir Endeksi puanı, 82.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir