Doctor Who’ya 2 (İki) Sezon Daha!

Görünüşe göre, Doctor Who önceden belirlenen yayınına -yani 12. sezona- 2 sezon daha ekledi.

Ancak BBC, henüz bir onay yayınlamış değil. Kullanıma açılması beklenen yayın servisi HBO Max‘in tanıtımında 13. ve 14. sezonların da yer alacağı belirtildi.

HBO Max, Doctor Who‘nun 11 sezonunu da içeriyor olacak. Yani ta Christopher Eccleston‘dan bugüne dek.

Bu haber sevenlerinde bir bayram havası estirse de BBC, bu tarz haberleri artık bildirme gereği bile duymuyor. Özgüvene bakar mısınız?!

Neredeyse unutuyorduk; 2017 yılında, bir Çin dağıtım şirketi ile gelecek sezonlara yönelik anlaşma yapılmıştı. Basın açıklamasında diyordu ki; “Anlaşma, sadece yürütücü yapımcılar Russel T Davies ve Steven Moffat dönemlerini yani ilk 10 sezonu kapsamıyor. Ayrıca yeni gelecek olan yürütücü yapımcı Chris Chibnall‘ın çekilmekte olan 11. sezonu ile 12-15. sezonlar da anlaşma kapsamında.”

Her halükarda, bunu bilsek de başka kaynaklardan duymak çok hoşumuza gitti.

Açıkçası, sezon 13, 14 ve 15’te hangi yapım ekibinin çalışacağını bilmiyoruz. Sadece 12. sezona dair Chris Chibnall idaresindeki Jodie Whittaker‘ı biliyoruz.

HBO Max 2020’de yayına başlayacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: