Doctor Who’da Bir Dönem Daha Sona Erdi: 13. Doktor’un TARDIS’i Söküldü

Instagram’da yayınlanan bir gönderiye göre, 13. Doktor’un Cardiff’teki Roath Lock Stüdyoları’nda yer alan TARDIS seti sökülüp, parçalarına ayrıldı.


Bu bilgi üzerine 13. Doktor’un TARDIS’inde yapılacak olan tüm çekimlerin bittiği düşünülüyor. Elimizde olan bilgilere göre Jodie Whittaker’ın son sahnesi bu dekorda ve bu stüdyoda çekilmişti, yani rejenerasyon sahnesi de çekilmiş olmalı.


@rhysjonesonfilm kullanıcısı paylaştığı ve daha sonra sildiği Instagram gönderisinde, TARDIS duvarının bir parçasının *şeyin* fotoğrafı “#drwho setinde çalışan birini tanırsınız ve size “Sökülen TARDIS setinden bir parça ister misin,” diye sorar!!! Evet!!!! EVET!! İçinizdeki geek çıldırır!! Teşekkürler @xemm93 😉” açıklamasıyla yer alıyordu.

Kostüm asistanı Ian Fowler da TARDIS’in iç duvarlarında bulunan altıgen parçalardan birini almış.

Bu TARDIS ile ilk tanışmamız 11. sezonun ikinci bölümü The Ghost Monument’da olmuştu. Setin tasarımcısı Arwel Wyn Jones idi. Bu ışıklı ancak bir o kadar da karanlık tasarımı üç sezon boyunca izledik.

Whittaker’ın 13. Doktor olarak yer alacağı son bölümü, aynı zamanda BBC’nin Yüzüncü Yıl özel bölümü olacak ve 2022 sonbaharında yayınlanacak.

Yeni başyazar ve yapımcı Russell T Davies diziyi devraldığında, yapım Wolf Stüdyoları‘na taşınacak ve Doctor Who 60. yıl özel bölümünün çekimleri orada başlayacak. Bölüm ve devamındaki sezon 2023 sonbaharında yayınlanmaya başlayacak.

14. Doktor’un TARDIS dekorunun Bad Wolf Stüdyoları‘nca üretileceği kesinleşti.

14. Doktor‘un kim olacağını ise BBC Stüdyoları ve RTD seçecek.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: