Doctor Who: Flux – War of the Sontarans Hakkında Bildiklerimiz

Radio Times‘ın haberine göre, altı bölümden oluşan Doctor Who: Flux‘un ikinci bölümünün adı War of the Sontarans (Sontaranların Savaşı).

İkinci bölüm için iki özet yayınlandı:

Doktor, en ölümcül düşmanlarından biriyle beklenmedik bir şekilde karşılaşır. Sontaranlar, Kırım Savaşı’nda yeni bir fraksiyon haline gelmiştir. İngiliz ordusu savaşçı uzaylılarla savaşa girerken, Doktor ve arkadaşları ünlü hemşire Mary Seacole’dan (Sara Powell) yardım isterler. Bu sırada antik bir tapınak, gizemli sırlar saklamaktadır.

RadioTimes özeti

Doktor, Kırım Savaşı’nda, İngiliz ordusunun Sontaranlardan oluşan vahşi bir uzaylı ordusuyla savaştığını keşfeder. Atropos Tapınağı nedir? Mouriler kimdir?

BBC özeti

Savaş sahnelerinin çekimleri Galler, Merthyr Tydfil’deki Morlais Taş Ocağı’nda yapıldı.

1. bölüm sonunda yayınlanan sonraki bölüm fragmanı
1 Kasımda yayınlanan uzun fragman

War of the Sontarans bölümünün konuk oyuncu listesi:

Sam Spruell: Swarm
Jonathan Watson: Skaak ve Sontaran Komutanı Ritskaw
Sara Powell: Mary Seacole
Jacob Anderson: Vinder
Sue Jenkins: Eileen
Paul Broughton: Neville (Dan’in babası)
Steve Oram: Joseph Williamson
Gerald Kyd: Genel Logan
Dan Starkey: Svild
Rochenda Sandall: Azure
Jonny Mathers: Yolcu
Nigel Richard Lambert: Rahip Triangle

Doctor Who: Flux’un Chris Chibnall tarafından yazılan ve Jamie Magnus Stone tarafından yönetilen ikinci bölümü War of the Sontarans (Sontaranların Savaşı), 7 Kasım Pazar günü saat 18:15’te (TSİ 21.15’te) BBC One‘da yayınlanacak. 60 dakika sürecek olan bölüm, 19.15’te (TSİ 22.15’te) sona erecek.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: