TenRose, Yan Diziyle Geri Dönüyor!

BBC One, bugün Russell T Davies’in senaristliğini üstlendiği yeni bir Doctor Who yan dizisini duyurdu. Meta-Crisis adını taşıyan yan dizide başroller Billie Piper ve David Tennant‘ın olacak. 2008’de yayınlanan Journey’s End bölümünden 10 yıl sonrasına odaklanacak olan dizide Rose Tyler ile Meta-kriz 10. Doktor’un maceralarını izleyeceğiz.

Dizinin sinopsisi şu şekilde;

“Paralel evrendeki Dünya’da Rose Tyler ve kendisine John Smith diyen biri, iki çocukları ve emekli olmuş bir polis köpeği ile huzurlu bir hayat sürmektedir. Hayatlarındaki en zor anlar akşam yemeği için nereye gideceklerine karar veremedikleri anlar olan bu ailenin sakin hayatı, Kötü Kurt koyundan gelen uğursuz bir şeyle alt üst olmak üzere…”

Dizinin logosu bu şekilde.

Russell T Davies yeni dizisi hakkında şunları paylaştı:

“Bu projeyi BBC One ekranına taşıdığım için çok heyecanlıyım. Bu yan diziyi 2008’den beri, aklıma geldiği ilk andan beri yapmak istiyordum. Bu ailenin yıllardır neler yaptığını öğrenmek için daha uygun bir zaman olduğunu düşünmüyorum.”

David Tennant, “Çok garip, her yıl bu zamanlarda menajerim beni arıyor ve Doctor Who’ya geri dönmek isteyip istemediğimi soruyor!” derken, Chris Chibnall şunları ekledi: “Pting’in Dönüşü bölümünü yazmakla uğraşıyorum, meşgulüm maalesef. Ama size söz veriyorum, bu yazdığım en iyi bölüm olacak!”

Russell T Davies, Phil Collinson ve Flora Ilops’un başyapımcısı olduğu Meta-Crisis‘in ekranlara ne zaman geleceği henüz kesinleşmiş değil.

İrem Duygu Doğan

22 yaşındayım. Diziyle 2010'da tanıştım. 2014'te düzenli olarak izlemeye başladım ve o zamandan beri hayranıyım.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: