Time Lord Victorious: Yeni Doctor Who Oyunları Yolda!

10. Doktor (David Tennant) ve 13. Doktor (Jodie Whittaker) tüm gerçekliği kurtarmak için (bir kez daha) geri dönüyor. Hem de konsol ve bilgisayar oyunu olarak.

Ağlayan Melekler cep telefonlarını ele geçirebilecek mi?

Blink‘e geri dönün ve bu yeni “buluntu telefon” oyunuyla Ağlayan Melekler‘i keşfe çıkın.

BBC Stüdyoları, Maze Theory‘nin geliştirdiği iki yepyeni Doctor Who oyununun 2021 baharında yayınlanacağını duyurdu. Bu oyunlar sayesinde Doctor Who’nun interaktif evreni biraz daha genişleyecek.

Konsol ve bilgisayar oyunlarına gelecek olursak; Doctor Who: The Edge of Reality oyunu, geçen yıl yayınlanan VR oyunu Doctor Who: The Edge of Time‘ın üzerine yenilenerek kurulacak olan yeni ve ilgi çekici bir birinci şahıs macerası (FPS) olacak.

Yepyeni bir oyun deneyimi, yeni canavarlar ve keşfedecek yeni dünyalar. Oyuncular bu kez evreni kurtarmak için 13. Doktor’un soniğini sallayacaklar. Oyunculara Jodie Whittaker‘ın seslendirdiği 13. Doktor ve David Tennant‘ın seslendirdiği 10. Doktor rehberlik edecek.

Oyuncular, sürpriz yumurtalar, korkunç düşmanlar ve Doctor Who‘ya dair çeşitli bilgilerle tıka basa dolu bu oyunda, uzay ve zaman boyunca unutulmaz maceralar yaşayacaklar.

Doctor Who: The Edge of Reality’de;

Hem Konsolda Hem Bilgisayarda: Güncel ve sonraki nesil konsollar düşünülerek geliştirilmiş oyunda, keşfedecek yeni dünyalar, çözecek yeni bulmacalar, yeni zorluklar ve yeni bir oynayış oyuncuları bekliyor.

Orijinal Bir Hikaye: Gerçekliği, büyük tehditler oluşturan bir dizi hatadan kurtarmaya çalışırken, evreni tehdit eden başka bir sorun tespit ediliyor. The Edge of Time‘da başlayan hikayeye devam edin ve daha büyük bir gizemi ortaya çıkarmak için Doktor ile ortak olun.

-Yeni Düşmanlar ve Yeni Yapay Zeka: Dalekler ve Ağlayan Melekler de dahil olmak üzere klasik Doctor Who canavarlarıyla yüzleşin. Siberlerin metal kaplı dehşeti ve daha önce görmediğiniz çeşitli düşmanlarla yüzleşin.

iOS ve Android cihazların yanı sıra Nintendo Switch‘e de gelecek olan Doctor Who: The Lonely Assassins de açıklanan diğer bir oyun. The Lonely Assassins, mobil cihazlarda hikaye anlatımının sınırlarını zorlamasıyla tanınan ödüllü Malezyalı oyun stüdyosu Kaigan Games tarafından geliştiriliyor.

Oyuncular bir “buluntu telefonu” deşifre ederek, Doctor Who‘nun efsanevi bölümü Blink‘te gördüğümüz ikonik “ıssız ev” Wester Drumlins‘te gerçekleşen bir dizi uğursuz olayı açığa çıkaracak.

Birisi kayıp, ortada yeni ve tekinsiz bir düşman var. Oyuncular, Petronella Osgood ve diğer bildik karakterlerle çalışarak gerçeğe giderek yaklaşacaklar.

Sadece tek bir kural var: Arkanı dönme, başka yere bakma ve gözünü kırpma!

Doctor Who: The Edge of Reality oyunu PlayStation 4Xbox OneNintendo Switch ve Steam‘de 2021 ilkbaharında yayınlanacak.

Doctor Who: The Lonely Assassins oyunu ise iOSAndroid ve Nintendo Switch için 2021 ilbaharında yayınlanacak.

[Kaynak: Maze Theory]

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir