Chris Chibnall Doctor Who’nun 13. Sezonu Hakkında Konuştu

Doctor Who‘nun yapımcısı ve başyazarı Chris ChibnallTotal TV Guide dergisine Zoom üzerinden verdiği röportajda yeni sezonda izleyeceğimiz 8 bölümün yazım ve çekim süreci hakkında ilginç şeyler söyledi.

“Beklediğimizden fazla zorlayıcıydı. Bu zorlayıcılığın bir parçası da bu sezonu çekmemiz gerektiğini, bu dizi için yıllardır emek veren insanların hala çalışacak bir işlerinin olduğundan emin olmalarını sağlamamız gerektiğini bilmemizdi. Ayrıca ülkedeki sekiz yaşındaki her çocuğa karşı bir sorumluluk hissediyorum, bu sebeple 2021’de yeni sezon olacak.”

Bu gerçekten de çok zorlu bir hedef.

Entertainment WeeklyChibnall‘a 13. sezonun ne zaman yayınlanacağına dair bir fikrinin olup olmadığını sordu.

Chibnall da gülerek, “Evet, bir fikrim var,” dedi. “Ama size herhangi bir ipucu verirsem Charlotte Moore (BBC İçerik Baş Sorumlusu) ‘çocukları*’ gönderecektir. Çekimleri bitirir bitirmez, söz veriyorum ki, hemen yayınlayacağız.”

Altı aylık araştırma ve geliştirmenin ardından, şu anki plan, COVID-19 protokolleri kapsamında eskiden 11 bölümün çekildiği sürede (yaklaşık 9 ayda) sekiz bölüm çekmek.

13. sezonun çekimlerinin 2 Kasım 2020’de başladığını biliyoruz. Çekimlerin 9 ay süreceğini biliyoruz. Yani Temmuz-Ağustos ayları gibi yeni sezonun yayınlanması mümkün. Çekimlerin blok blok yapıldığını biliyoruz. Her bloğun 2 bölümden oluştuğunu biliyoruz. Yani olası post prodüksiyon çalışmaları yani kurgu ve efekt süreci ise muhtemelen çekimleri tamamlanan ilk bloğun ardından başlayacaktır. Bu durumda 1 Ocak’ta yayınlanacak Revolution of the Daleks bölümünün sonunda kısa bir teaser görme ihtimalimiz var.

ChibnallTotal TV Guide‘a yapım ekibine olan güveninden bahsetti. “Dizinin geçmişi, prodüksiyon ekiplerinin üstesinden geldikleri zorluklarla doludur. Şu anki ekip Doctor Who tarihindeki en büyük zorlukla karşı karşıya, ancak bu durumun üstesinden gelebiliyorlar. “

*Doctor Who‘nun eski başyazarı Russell T Davies‘in The Boys dizisine gönderme yapıyor.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: