2020’de Gelecek Target Kitapları!

Target kitapları her zaman heyecan verici olmuştur ama bu sefer bir başka. Bambaşka!

Tamı tamına yedi Target romanının tanıtımları yayınlandı. Açıkçası sizi hazırlayacak kadar şaşırtıcı bir haber değil bu aslında. Çünkü bu konuda daha önceden haberleri çıtlatmıştım size. Önceki habere denk gelemediyseniz diye baştan alayım haberi:

13.Doktor‘un bir hikayesi olan The Witchfinders dahil olmak üzere yedi Doctor Who bölümü kitap oluyor! Ve seçilen bölümleri sevdiğinize eminim!

  • 13.Doktor “The Witchfinders”
  • 11.Doktor “The Crimson Horror”
  • 9.Doktor “Dalek”
  • 8.Doktor ‘TV Filmi’
  • 6. Doktor “Revelation of the Daleks”
  • 5. Doktor “Resurraction of the Daleks”
  • 4.Doktor “The Pirate Planet”

Mark Gatiss,The Crimson Horror hakkında:

“Romanlaştırılmış yeni seri hikayeleri bence yapbozun tamamlanmasındaki en önemli parçalar. Ve bir Target yazarı olarak bu yılın benim için harika geçtiğini belirtmeliyim! Sweetville’li dostlarımızı pek bir özlemiştim.”

dedi.

BBC Books bu ‘romanlaştırma‘ işlerinin çapını 2017 yılında, James Goss‘un City of Death‘i, Russel T Davies‘in Rose‘u, Steven Moffat‘ın The Day of the Doctor‘u, Paul Cornell‘ın Twice Upon A Time‘ı ve Jenny T Colgan‘ın The Christman Invasion‘ı ile genişletmişti.

  1. The Pirate Planet, James Goss

Zamanın Anahtarı altı parçaya bölündü, zaman ve uzayda dağıldılar ve gizlendiler. Artık daha da güçlenmiş olan Beyaz Gardiyan ise Doktor’dan bu parçaları bulmasını istiyor. İlk parçayı başarıyla bulan Doktor, Romana ve K-9 anahtarın ikinci parçasını bulmak üzere Calufax gezegenine gider. Ancak uzayda tam olarak da varmaları gereken yere varan ekip, kendilerini en yanlış gezegende bulur: Zanak’da.

Gizemli ‘Kaptan!’ Zanak bu mutlu ve refah içindeki gezegeni yönetmektedir. Çoğunlukla. Eğer madenlerdeki değerli mineraller ve taşlar tükenecek olursa Kaptan, Yeni Altın Çağı‘nı duyurur ve madenler yeniden dolar. Acaba bu ekonomik mucizenin ardında nasıl bir terslik vardır?

2. Resurraction of the Daleks, Eric Saward

TARDIS zaman koridorunda tuzağa düşürülmüştür, 20.yy Dünyası’na fırlatılmıştır. Doktor ve yol arkadaşları Tegan ve Turlough, zaman koridorunun en sonundan gelen mültecilerle bir depoda sıkışıp kalırlar. Ve Dalek saldırı ekibi onlara saldırmak üzeredir.

Doktor’un en eski düşmanları, yıldızlararası bir savaş için türlerini yeniden canlandırma amacı taşımaktadırlar. Dalekler’in planı başarılı olduğunda yaratıcıları Davros’u galaktik bir hapishaneden kaçıracaklardır. Doktor’u da bu yönde çalışmaya zorlamak istemektedirler. Davros’un onlar hakkındaki gizli planındansa bihaberdirler…

3. Revelation of the Daleks, Eric Saward

Doktor ve Peri, Tranquil Repose isimli bir cenaze evini ziyaret etmek üzere Necros isimli gezegene inerler. Burası ölülerin ya da ölmek üzere olan kişilerin ölümlerini, bir çaresi bulunana dek, askıya aldırdıkları bir yerdir.

Ancak Tranquil Repose’un Yüce Şifacısı sevecenlikten en uzak kişidir. Emrindeki Dalekler ile anıt mezarlar içerisinde hastalıklı deneyler yürütmekte ve insan bedenlerini denek olarak kullanmaktadır. Ölmek üzere olan kişilere teklif ettiği yeni yaşam şekli, korkunç sonuçlar barındırmaktadır. Doktor ve Peri ise bu tuzağa düşecekler, yaşamlarını sonsuza değiştireceklerdir.

4. TV Filmi, Gary Russel

1999 yılının Aralık ayıdır ve milenyum yaklaştıkça garip şeyler artmaktadır. Bir İngiliz polis kulübesi San Francisco’nun Çin Mahallesi’nde belirir ve içinden gizemli bir adam çıkar. Dr. Grace Holloway‘in tüm çabalarına karşın adam ölür ve başka bir yabancı onun yerinde belirir, aynı kişi olduğunu iddia eder: bu kişi bizim sevgili dostumuz ve zaman gezgini Doktor’dan başkası değildir.

Ancak Doktor San Francisco’da beliren tek uzaylı değildir. Baş düşmanı Efendi de gelmiştir, TARDIS’in kontrolünü ele geçirmiş ve şehirde önüne geleni öldürerek dolaşmaktadır. Efendi, Doktor’un henüz rejenerasyon geçirmiş bedenine umutsuzca sahip olmaya çalışır. Doktor ona bu fırsatı vermez ama işin ucu Dünya’yı kaybetmeye sebep olabilecektir…

5. Dalek, Robert Shearman

“Tüm Dalek türü, bir saniyede yok oldu. Yok oluşunu izledim. Yok eden bendim!”

Doktor ve Rose, Utah’da bir yeraltı kasasına giderler. Kasada çeşitli uzaylı kalıntıları vardır. Henry van Statten isimli bir milyardere ait olan bu koleksiyonda, Henry’nin Metaltron ismini verdiği bir canavar vardır.

Metaltron’a yardım etmek isteyen Doktor, karşısında bir Dalek bulur. Zaman Savaşı‘ndan sonra bir daha asla onları görmeyeceğini sanmıştır. Bir süre sonra zincirlerinden kurtulan Dalek ise Skaro’dan sinyal alamasa da Dünya’yı kendine savaş alanı olarak bellemiştir bile…

6. The Crimson Horror, Mark Gatiss

Viktoryen Yorkshire’da bir şeyler korkunç derecede ters gitmektedir. Bir şey, insanları öldürmektedir. Kanalda ortaya çıkan bedenler bir hayli tuhaftır.. mumsu derileri, parlak bir kırmızı renktedir. Ancak kızıl korkunun sınırı sadece bu kadar mıdır?

Madam Vastra, Jenny ve Strax bu gizemi çözmek için güçlerini birleştirmişlerdir. ‘Sweetville’ isimli sahte cenneti satmaya çalışan Bayan Gillyflower‘da da bir gariplik vardır. Hem… şu bahsi geçen Bay Sweet de kimin nesidir ki?

7. The Witchfinders, Joy Wilkinson

17. yüzyılda Bilehurst Cragg isimli bir köye inen Doktor ve yoldaşları Graham, Ryan ve Yaz paranoyaya saplanmış bir atmosfere giriş yaparlar. Herkesin cadılardan bahsettiği ve cadı avının kol gezdiği bu toplumdaki en büyük sorun cadılar değildir. Gizemli bir güç, insanları ağına düşürmek için pusuda beklemektedir.

Bu kitapların ön siparişini Amazon üzerinden verebilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: