2020’de Yeni Target Romanları Geliyor!!

Published On 11 Aralık 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

2020 yazı Target romanlarının istilasına uğrayacak!

23 Temmuz 2020 tarihinde beş yeni Target romanına kavuşacak olan Whovianlar’a bir güzel haber daha var. Bu beş kitabın ikisini ciltli olarak da koleksiyonunuza ekleyebileceksiniz.

Bu yıl yayınlanan Resurrection of the Daleks ve Resolution of the Daleks isimli iki yeni Target romanı yayınlanmıştı. İki kitap da Eric Saward imzası taşımakta.

Tamı tamına yedi hikaye!

  • ‘The Pirate Planet’James Goss (Target’ın yayınladığı ilk Douglas Adams hikayesi olacak.)
  • ‘Resurrection of the Daleks’Eric Saward
  • ‘Revelation of the Daleks’Eric Saward
  • ‘The TV Movie novelisation’Gary Russell
  • ‘Dalek’Robert Shearman
  • ‘The Crimson Horror’Mark Gatiss
  • ‘The Witchfinders’Joy Wilkinson (Target’ın yayınladığı ilk 13.Doktor hikayesi olacak. Şahsen ben bunu heyecanla bekliyorum.)

Dünden Bugüne Doctor Who Kitapları

Doctor Who hayranlarının gönlünde apayrı bir yeri olan 1970-1980 arası Target serisini hatırlatmadan geçmeyeyim. 1963-1989 arasındaki tüm Doktorlar için yazılan, en azından bir kitap vardı. Ne hoştur ki BBC 2012’de bunları tekrar basmak gibi bir nezaket göstermişti.

2017’de BBC Books ilginç bir atakla Russell T Davies, Steven Moffat, Paul Cornell, James Goss ve Jenny T Colgan‘ın yeni dönem romanlarının yanı sıra, Target romanlarından da basımlar yaptı.

13.Doktor’un ilk Target romanının yazan Joy Wilkinson diyor ki:

Target romanlarının bir parçası olduğum için çok mutluyum. Tekrar Target Hikaye Kitapları‘na döndüğüm için de çok heyecanlıyım. The Witchfinders evrenini bir romanda işleyebilmek için bu evrenle bütünleştim. Doktor ve ekibiyle, Kral James ile daha fazla zaman geçirmek muhteşem. Birlikte Bilehurst Cragg‘ın ve çamurlu Morax‘ın gizemlerine dalmak gibisi yok.”

Robert Shearman:

“Onbeş yıl sonra yeniden Dalek hikayesi yazmam istendiğine hala inanamıyorum! Bu kadar çok tutulacağını hayal bile edemezdim.”

Mark Gatiss:

“Yeni serinin hikayelerinin romanlaşması benim açımdan bir yapbozun parçalarının tamamlanması gibi. Ve bunun bir parçası olmak büyük bir mutluluk! En sevdiğim hikayelerden birine yeniden sarılmak ve Sweetville sakinlerini tekrar ziyaret etmek çok iyi olacak.”

Kitaplar karton kapaklı olarak satışa sunulacak. Her birinin kapağı Anthony Dry imzalı olacak. Ayrıca aynı yılın ileriki dönemlerinde de bu kitapların sesli versiyonları, ön sipariş imkanıyla meraklılarıyla buluşacak.

Bekle bizi 23 Temmuz 2020!

 

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın