23 Kasım 2019, #DoctorWhoDay

Published On 23 Kasım 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

Her şey 56 yıl önce bugün başladı. Minicik bir stüdyoda, aşırı ısındığı için ikide bir çekim arası verilen bir ekipmanla. Ve elbette ki bu işe tüm kalbiyle inanan bir başrol ile.

Benim için dededen miras bu dizi. Hepimizin bir şekilde bir şeyler kazanmasını sağladı. Mesela bana eşim Umut Çevik‘i, manevi kardeşim Emre Yalçınkaya‘yı, bir çok arkadaşı, kardeşi ve dostu kazandırdı.

Çevirilerimde, sosyal yaşamımda ve mentalitemde bir olgunlaşma kattı bana Doctor Who. Eminim sizlerin de benzer duygu ve düşünceleri vardır.

Hepinizin hislerini bu yazımıza sığdıramam fakat yazar kadromuzun kendi teşekkürleri ve kutlamalarını bu yazıda paylaşacağım.

Hepinizin Doctor Who Günü kutlu olsun!

Duha

Umut ÇEVİK:

DOCTOR WHO GÜNÜnüz kutlu olsun!
Şahsen benim yaşamım dizi ile geçtiği için tek bir halinde kutlayamıyorum artık. Hahaha

Yıllar önce ekran başında kilitlenip kaldığım dizi için yaptığım tüm o araştırmalar ve katlandığım zorluklara değdiğini düşünüyorum. Eşim Duha’yı, kardeşim saydığım Emre‘yi, harika çalışma arkadaşlarını bulmamı sağladı bu dizi.

Buradaydık, buradayız, burada olacağız.

Yanımızda olup bizi destekleyen ve karşımızda olup bizi harekete geçiren herkese teşekkür ederiz.”

İrem Duygu DOĞAN:

“Dizi bu sene 56.yılını kutluyor, ben ancak son 6 yılında dahil olabildim. Bu kült dizinin, hatta “kültürün” kıyısından köşesinden ilham alabilmek beni çok mutlu ediyor.

Diziye başladığımda adeta bir evrenmişcesine geniş olduğundan haberim yoktu. İzledikçe merakım arttı, merakım arttıkça araştırdım, okudum, öğrendim. Ve hâlâ neler göreceğimi merak ediyorum. Bu merakı 56 yıl boyunca sürdürebilmesi bence her yerde karşımıza çıkabilecek bir başarı değil.

Bu dizi benim ,başta kendisi olmak üzere, dizi-filmlere olan ilgimi arttırdı. Beni yazmaya teşvik etti. Dizinin Türkiye ayağında en güzel işler yapan Doctor Who Merkezi‘ne dahil etti, beni olgun ama hayalperestliğinden de vazgeçmeyen biri haline getirdi. O yüzden Sydney Newman ve Verity Lambert başta olmak üzere, dizide çalışmış ve çalışmakta olan tüm ekibe diziye olan inançlarını kaybetmedikleri için teşekkür etmem gerek.

Son sezonlarından pek memnun olmasam da, Doctor Who‘yu izlemeyi bırakabileceğimi düşünmüyorum. Sonuçta yıllardır benimle, “yol arkadaşım oldu” desem abartmış olmam. Kendimi mutsuz ve yalnız hissettiğim her an, bir bölüm açıp onun sınırsız evreninde maceralara dalabiliyorum. Umarım bizleri ve tüm dünyayı bu evrenden mahrum bırakmamaya devam ederler.

İyi ki varsın Doctor Who!”

Emir RİFAİOĞLU:

Doctor Who Merkezi yazarlarından biri olarak size küçük bir yazı hazırladım. Bundan keyif almanızı umuyorum.
Günün anlam ve önemine değinerek başlamalıyım:

Doctor Who Günümüz kutlu olsun!

BBC ve bütün yapım ekipleri ve baş yazarlara, diziyi iyi kötü buraya kadar getirdikleri için teşekkür ederim.

Çocukluğumuzu süsleyen Doctor Who için bu sayfayı kuruldu ve bizler sizlere diziyi tanıtıp en iyi hizmeti, en iyi haberleri vermek için bir çok zamanımızı size emek ediyoruz.

Memnun muyuz bu durumdan?

Sonuna kadar hem de!

Neden?

Çünkü güzel bir şey yapıyoruz ve Doctor Who uğruna emek veriyoruz, sizin için…

Umarım seviyorsunuzdur, sevmiyorsanız da ansızın bir Dalek gelebilir karşınıza 😂”

Doctor Who Günü kutlu olsun.

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın