O Geliyor: The Curator [Stranded]

Doctor Who‘nun 50.yıl özel bölümü The Day of The Doctor‘da sürpriz bir şekilde gözüken ve Tom Baker tarafından canlandırılan Küratör karakteri başka maceralara hazır!

Bir kesim tarafından Doktor‘un gelecekteki bir rejenerasyonu olduğu iddia edilen Küratör karakteri, Sekizinci Doktor‘un 2020 Temmuz‘unda yayınlanacak Doctor Who: Stranded macerasında kritik bir rol ile ve ilk kez yer alacak. Ön siparişleri Big Finish‘in internet sitesinde başladı bile!

“Tardis artık yok. Bir zaman ve mekanda kalakald;, Doktor, Liv ve Helen Baker Sokağında bir mültecinin peşinde. Ama ev artık bir değişik; artık komşuları var ve pek de misafirperver değiller.”

KİM Bilebilirdi(?)

Başlıkta kelime oyunu olması gerekliydi. Çünkü Tom Baker‘ın kendisi, Küratör‘ün yayınlanacak macerası hakkında şunu demiş:

“Yıllar önce benim için yazılmış ufak bir rolün yıllar içinde yankı uyandırıp bu hale geleceğini kim bilebilirdi? Bundan kaçındım mı yoksa bu hale gelmesinde payım var mı? Hayranlar uzun zamandır bunun olmasını bekliyordu ve sonunda bunu yapıyoruz! Nasıl ilerleyeceğimiz hakkında ufak bir fikir ayrılığımız olmuştu. Repliklerim oldukça ilginç çağırışımlar içeriyordu ama esas vermesi gereken mesajı veremiyordu. Bundan kaçındım mı yoksa bir payım oldu mu bilemiyorum. Ne yönden bakıyor olursanız olun, dili oldukça ikna edici. ”

Yapımcı David Richardson: “Stranded, bir Doctor Who hikayesi ama aynı zamanda apayrı bir proje… ve günümüz Dünya’sı Küratör‘ün zaman dilimi ve bu konu, kendi hikayesini kendisi yazıyor. Bu konu ile ilgili olarak Steven Moffat ile görüştük; kendisi hikayeyle yakından ilgilendi, bize karakterle ilgili bazı aydınlatıcı bilgiler verdi ki bunlar bizim için inanılmaz derecede kullanışlı bilgilerdi! Küratör, Big Finish‘te onu bekleyen River Song, yeni UNIT, The Paternoster Gang ve Missy‘ye katıldı.  Fantastik Steven Moffat‘ın kaleminden çıkanlar, sesli hikayelerde yaşama geri dönüyor.”

İçerikler İse Şöyle:

Doctor Who: Stranded tam olarak dört etkileyici hikayeden oluşuyor:

  • Lost Property (Matt Fitton)
  • Wild Animals (John Dorney)
  • Must-See TV (Lisa McMullin)
  • Divine Intrevention (David k Barnes)

Doktor rolünde Paul McGann‘ı dinleyeceğimiz hikayede ayrıca Hattie Morahan (Helen Sinclair), Nicola Walker (Liv Chenka), Rebecca Root (Tania Bell), Tom Price (Sergeant Andy Davidson) ve Clive Wood (Mr Bird) var.

Tekrar ediyorum… ön siparişler www.bigfinish.com sitesinde başladı.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: