SÖYLENTİ: 11. SEZONDA EĞİTİCİ BÖLÜMLER OLABİLİR

Published On 16 Mart 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Mirror’un haberine göre, 11.sezonun üç bölümü geçmişte geçecek ve Chris Chibnall’ın bu konudaki açıklaması ise şöyle:

“Diziyi 1960’lardaki Sydney Newman’ın çocuklar için eğitici olmasını amaçlayarak oluşturduğu köklerine geri döndürmeyi amaçlıyoruz.”
Haberin başlığı ise şu şekildeydi; “Doctor Who yeni patronun eğitim ve eğlence amacı doğrultusunda ABD vatandaşlık haklarını tekrar ziyaret edecek.”
Yeni patron Chibnall diziyi 60lardaki eğlendirirken öğreten haline döndürmeyi amaçlıyor. Bu düşünce ile Doktor’un yeni arkadaşları Ryan ve Yasmin zamanda geriye giderek kendi etnik kökenlerini de ilgilendiren tarihi olaylara tanıklık edecekler.
Eski Hollyoaks yıldızları Tosin Cole ve Mandip Gill yeni Doktor Jodie Whittaker ile Cape Town Güney Afrika’da, 1950ler Amerikasında geçen bölümün çekimlerini tamamladılar
Bölümde 1955’te bir otobüste yerini bir beyaz yolcuya vermeyi reddeden Rosa Parks’ın eşitsizliğe son verme kıvılcımını çaktığı tarihi andan bahsedilecek.
Tardis sayesinde zaman yolcuları bu tarihi ve cesur karşı çıkışa şahitlik edecekler.
Yapım ekibi şu an Hindistan’a doğru yolculuk etmekte,tahminlere göre ekibimiz burada ülkenin geçmişi ve Yasmin’in ailesinin tarihi mirasını öğrenecekler.
Bir kaynağa göre: Doktor tüm zaman ve uzayda seyahat edecek ve ekibini 2018d’en alıp tüm tarihi etkileyen büyük olayların etrafında gezdirecek.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın