SÖYLENTİ: 11. SEZONDA EĞİTİCİ BÖLÜMLER OLABİLİR

Published On 16 Mart 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Mirror’un haberine göre, 11.sezonun üç bölümü geçmişte geçecek ve Chris Chibnall’ın bu konudaki açıklaması ise şöyle:

“Diziyi 1960’lardaki Sydney Newman’ın çocuklar için eğitici olmasını amaçlayarak oluşturduğu köklerine geri döndürmeyi amaçlıyoruz.”
Haberin başlığı ise şu şekildeydi; “Doctor Who yeni patronun eğitim ve eğlence amacı doğrultusunda ABD vatandaşlık haklarını tekrar ziyaret edecek.”
Yeni patron Chibnall diziyi 60lardaki eğlendirirken öğreten haline döndürmeyi amaçlıyor. Bu düşünce ile Doktor’un yeni arkadaşları Ryan ve Yasmin zamanda geriye giderek kendi etnik kökenlerini de ilgilendiren tarihi olaylara tanıklık edecekler.
Eski Hollyoaks yıldızları Tosin Cole ve Mandip Gill yeni Doktor Jodie Whittaker ile Cape Town Güney Afrika’da, 1950ler Amerikasında geçen bölümün çekimlerini tamamladılar
Bölümde 1955’te bir otobüste yerini bir beyaz yolcuya vermeyi reddeden Rosa Parks’ın eşitsizliğe son verme kıvılcımını çaktığı tarihi andan bahsedilecek.
Tardis sayesinde zaman yolcuları bu tarihi ve cesur karşı çıkışa şahitlik edecekler.
Yapım ekibi şu an Hindistan’a doğru yolculuk etmekte,tahminlere göre ekibimiz burada ülkenin geçmişi ve Yasmin’in ailesinin tarihi mirasını öğrenecekler.
Bir kaynağa göre: Doktor tüm zaman ve uzayda seyahat edecek ve ekibini 2018d’en alıp tüm tarihi etkileyen büyük olayların etrafında gezdirecek.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir