9. Doktor’un Yer Aldığı 50. Yıl Özel Bölümü Senaryosu Yayınlanacak

Modern serinin en ilginç ‘what-if’lerinden biri, Obverse Books’dan yayınlanacak olan bu yeni kitap ile çözülebilir.

Dizinin 50. yılı David Tennant‘ın 10. Doktor’unu ve Matt Smith‘in 11. Doktor’unu ve bir de gizemli bir karakter olan John Hurt’un Savaş Doktor’unu The Day of the Doctor isimli özel bölümde bir araya getirerek coşkuyla kutlandı.

Pek bilinmeyen bir şey ise, yapımcıların esas niyetlerinin, 10. ve 11. Doktorları Christopher Eccleston‘ın canlandırdığı Dokuzuncu Doktorla bir araya getirmekti.

Christopher Eccleston bölümde yer almayı reddince, Steven Moffat yazmış olduğu senaryoyu düzenledi ve bölüm böylece çekildi. Steven Moffat’ın yazdığı senaryonun ilk hali bir yardım derneği yararına kitap olarak yayınlanacak.

The Second Target for Tommy, boğaz kanserini atlatan bir yazar Tommy Donbavand’ın ciğerinde nükseden tümörün tedavisi için para toplamak amacıyla tasarlanmış bir kitaptır.

Christopher Eccleston’ın Dokuzuncu Doktor’unun taslak sahnelerinin yer aldığı kısımlar haricinde kitapta iki düzineden fazla yazarın hikayeleri de yer alacak.

Bu kitap 2016 Ağustos ayında yayınlanan A Target for Tommy‘nin devamı niteliğindedir.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

%d blogcu bunu beğendi: