9. Doktor’un Yer Aldığı 50. Yıl Özel Bölümü Senaryosu Yayınlanacak

Published On 11 Şubat 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Modern serinin en ilginç ‘what-if’lerinden biri, Obverse Books’dan yayınlanacak olan bu yeni kitap ile çözülebilir.

Dizinin 50. yılı David Tennant‘ın 10. Doktor’unu ve Matt Smith‘in 11. Doktor’unu ve bir de gizemli bir karakter olan John Hurt’un Savaş Doktor’unu The Day of the Doctor isimli özel bölümde bir araya getirerek coşkuyla kutlandı.

Pek bilinmeyen bir şey ise, yapımcıların esas niyetlerinin, 10. ve 11. Doktorları Christopher Eccleston‘ın canlandırdığı Dokuzuncu Doktorla bir araya getirmekti.

Christopher Eccleston bölümde yer almayı reddince, Steven Moffat yazmış olduğu senaryoyu düzenledi ve bölüm böylece çekildi. Steven Moffat’ın yazdığı senaryonun ilk hali bir yardım derneği yararına kitap olarak yayınlanacak.

The Second Target for Tommy, boğaz kanserini atlatan bir yazar Tommy Donbavand’ın ciğerinde nükseden tümörün tedavisi için para toplamak amacıyla tasarlanmış bir kitaptır.

Christopher Eccleston’ın Dokuzuncu Doktor’unun taslak sahnelerinin yer aldığı kısımlar haricinde kitapta iki düzineden fazla yazarın hikayeleri de yer alacak.

Bu kitap 2016 Ağustos ayında yayınlanan A Target for Tommy‘nin devamı niteliğindedir.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Comments are closed.