Kayıp Doctor Who Bölümleri Bulunmuş Olabilir

80’lerde dört kayıp bölümü bulan Paul Vanezis, hayranların bazı kayıp siyah-beyaz bölümleri tekrar göreceğinden emin.

Bir uzman, Doctor Who‘nun kayıp 97 bölümünden bazılarının BBC‘ye iade edildiğini iddia etti.

BBC‘nin Doctor Who arşivcisi Paul Vanezis – 80’lerde dört kayıp bölümü Kıbrıs’ta bulmuştu- bazı siyah-beyaz bölümlerin nerede olduğunu bildiğini söyledi.

Kıbrıs’ta Bölüm Bulunmuştu!

BBC, 70’lerde renkli televizyon yayınının başlaması ile birlikte artık hiç kimsenin siyah-beyaz dizileri izlemeyeceğine inanmasıyla birlikte arşivleri temizlemeye başladı. Böylelikle William Hartnell ve Patrick Troughton dönemlerinde pek çok bölüm kaybolmuş oldu.

Vanezis şöyle dedi: “Şu an özel koleksiyoncularda olan kayıp Doktor Who bölümleri var. Kayıtları BBC’ye teslim etmeyi düşünebilirler.”

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir