Kayıp Doctor Who Bölümleri Bulunmuş Olabilir

Published On 11 Haziran 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

80’lerde dört kayıp bölümü bulan Paul Vanezis, hayranların bazı kayıp siyah-beyaz bölümleri tekrar göreceğinden emin.

Bir uzman, Doctor Who‘nun kayıp 97 bölümünden bazılarının BBC‘ye iade edildiğini iddia etti.

BBC‘nin Doctor Who arşivcisi Paul Vanezis – 80’lerde dört kayıp bölümü Kıbrıs’ta bulmuştu- bazı siyah-beyaz bölümlerin nerede olduğunu bildiğini söyledi.

BBC, 70’lerde renkli televizyon yayınının başlaması ile birlikte artık hiç kimsenin siyah-beyaz dizileri izlemeyeceğine inanmasıyla birlikte arşivleri temizlemeye başladı. Böylelikle William Hartnell ve Patrick Troughton dönemlerinde pek çok bölüm kaybolmuş oldu.

Vanezis şöyle dedi: “Şuan özel koleksiyoncularda olan kayıp Doktor Who bölümleri var. Kayıtları BBC’ye teslim etmeyi düşünebilirler.”

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir