BBC Amerika, Doctor Who 13. Sezon Hakkında Açıklama Yaptı

AMC ile işbirliği yapan BBC AmericaDoctor Who‘nun 13. sezon tanıtımını yayınladı.

“Geri döndü. On Üçüncü Doktor, on üçüncü sezonla geri dönüyor; bu seri altı bölümlük tek bir hikayaden oluşacak. Doktor ve YazRevolution of the Daleks‘de girdikleri destansı savaştan beri evreni keşfediyorlardı; fakat Doktor artık geçmişiyle ilgili her şeyi sorgulamaya başladı. Şüphesiz ki bazı cevaplar arayacaktır. Bu adrenalin dolu, evren büyüklüğündeki sezonda TARDIS ekibine yeni katılan birini daha izleyeceğiz; komedyen John Bishop evrenin tahmininden de büyük olduğunu keşfeden Dan Lewis rolünde bizlerle olacak. Game of Thrones ve Broadchurch‘de izlediğimiz Jacob Anderson‘da Vinder rolüyle Doctor Who‘daki çıkışını yapacak, karaktere önceki hikayelerden aşinalığımız mevcuttu. Jacob bu rolünde; DoktorYaz ve Dan ile güçlerini birleştiriyor ve Doktor‘un karşılaştığı en büyük maceralardan birine atılıyorlar. On üçüncü sezonda bazı yeni ve ürkütücü düşmanlarla ve de ikonik eski düşmanlarla karşılaşacağız. Aksiyon, eğlence, gerilim, olağandışı yeni gezegenlerin yanı sıra, Doktor ve arkadaşları ölümcül bir düşmanla da karşı karşıya gelecek…”

Yeni sezon altı bölümlük tek bir hikaye arkından oluşacak. BBC America‘nın yayınladığı özete göre; arkın bir parçası olarak Doktor, Gallifrey ve Division‘daki “geçmişiyle ilgili her şeyi sorgulayacak” ve “usanmadan cevapların peşinden koşacak”.

Yaz, Doktor ve Dan

Ayrıca başyazar Chris Chibnall Comic Con‘daki panelde, Vinder karakteriyle ilgili ilginç bir şeyden bahsetti:
“Ona alışmanızı sağlıyor sonra da kalbinizi kırıyor.”

Vinder kalbimizi nasıl kıracak?

Ona trajik bir şey mi olacak yoksa büyük bir ihanete imza mı atacak?”

Tanıtım metninde dikkat çeken bir diğer detaysa isimsiz bir ‘ölümcül düşman’ın yer alması. Chris Chibnall‘ın Comic Con panelinde bahsettiği “Swarm” bu mu ya da Division yani kötücül gizli Gallifrey servisi mi?

Altı bölümlük tek bir hikayeden oluşan yeni sezonun 2021 sonbaharında yayınlanması bekleniyor. 2022 yılında üç özel bölüm yayınlanacak. Bunlar; 1 Ocak’ta yayınlanacak Yeni Yıl özel bölümü, baharda yayınlanacak özel bölüm ve de Jodie Whittaker‘ın veda bölümü olacak olan, sonbaharda yayınlanacak BBC yüzüncü yıl özel bölümü.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir