Bir Devir Kapanıyor: Elveda Millenium FX

12×6 Praxeus‘daki özel makyajlar ne güzeldi, değil mi? Dizideki özel makyajlar hep çok iyi olmuştu. Ama size kötü bir haberimiz var…

Praxeus ve daha nice bölümlerdeki özel makyajların tasarımından ekrana gelen haline dek tüm detaylarıyla uğraşan ve her bir makyajın kendi efsanesini yazmayı başaran şirket Millenium FX, 15 yıldan sonra diziden ayrıldığını duyurdu.

Millenium FX‘ in Doctor Who için hazırladığı ilk özel makyaj Christopher Eccleston‘ın 1×1 Rose‘daki Otonlar olmuştu. Maskeleri ve kollarını üretmişlerdi.

Şirket ayrıca Oodlar, Davros, Otomatik Droidler, Ağlayan Melekler, Judoonlar ve daha nice popüler karakterin makyajlarını ve özel efektlerini hazırlamıştı.

Praxeus bölümünde ise Praxeus Virüsü kapmış insanların vücudunda oluşan yapıları hazırlamışlardı. Ne yazık ki bu güzel iş, Millenium FX‘in bizlere vedası oldu.

Bu haberi hazırladığım sırada bu sürpriz gelişmenin sebebi belli değil. Ancak Neill Gorton Instagram hesabında bir paylaşımda bulunmuş:

Onaltı yıl önce Doctor Who için ilk çalışmam Oton isimli uzaydan gelen, plastiğe yapışan ve insanları öldüren bir uzaylı türüydü. Bu (Praxeus) benim son bölümündü ve bölümün konusu uzaydan gelen, plastiğe yapışan ve insanları öldüren bir virüs. Her neyse.

Biz samimiyetle bu habere üzüldük. Dileriz daha fazla üzücü sürprizlerle karşılaşmaz, yüzlerimizi güldüren neşeli gelişmeleri karşılarız.

Sizlerin konu hakkındaki yorumlarını merak ediyoruz…

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: