BİR DÖNEMİN SONU: Jodie Whittaker ve Chris Chibnall Doctor Who’dan Ayrılıyor

Başyazar Chris Chibnall ve 13. Doktor Jodie Whittaker diziden ayrılıyor, ancak “vakti gelince” yerlerini dolduracak kişiler açıklanacak.


Resmi olarak açıklandı.

Jodie Whittaker, dizinin başyazarı ve yapımcısı Chris Chibnall ile birlikte Doctor Who‘dan ayrılıyor. İkili 2021’de yayınlanacak tek hikayeden oluşan altı bölümlük bir sezonun ve gelecek yıl yani 2022’de yayınlanacak olan 3 özel bölümün ardından TARDIS‘ten ayrılmaya hazırlanıyor.

BBCWhittaker ve Chibnall‘ın ayrılmasının ardından dizinin “ara verebileceği” veya iptal edilebileceğine dair hayranlar arasında ortaya çıkabilecek olası bir söylenti ya da korkuya karşı da, Chibnall ve Whittaker’ın haleflerinin önümüzdeki aylarda açıklanacağını söyledi.

“Doctor Who’nun yeni nesli için hazırladığımız planları zamanı gelince açıklayacağız- buraya dikkat!” dedi BBC.

“Önümüzde sadece bir sezonluk hikaye kalmış olsa da, On Üçüncü Doktor‘un hayranlara göstereceği daha çok şey var.”

“Daha ilham verici bir Doktorla çalışmayı hayal edemiyorum- bu yüzden de yapmayacağım!” diye ekledi Chibnall.

“BBC ve BBC Stüdyoları kimi seçerse seçsin haleflerimizin de bizim kadar eğlenmelerini diliyorum. Zevk almak için buradalar!”

Whittaker‘ın ayrılacağına dair söylentiler, resmi duyuru yapılmadan önce, uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Michaela CoelJo Martin ve Olly Alexander gibi isimler Jodie Whittaker‘in potansiyel halefleri olarak tartışılıyordu.

Başyazar Chris Chibnall ve yapımcı Matt Strevens

Fakat o zamanlar, Chibnall’ın da Jodie ile birlikte diziden ayrılacağına dair herhangi bir söylenti yoktu ortada. Madem ki Chibnall da ayrılacak diziden, yerine kim gelebilir?

Daha önce, Mark Gatiss veya Toby Whithouse gibi Doctor Who‘ya düzenli olarak katkıda bulunmuş ve birçok kişi tarafından potansiyel başyazar/yapımcı olarak görülen isimler; Chibnall 2017’de diziyi devraldığından beri, Doctor Who‘ya herhangi bir katkıda bulunmadılar.

Şu anki Doctor Who yazarlarından çok azı birden fazla bölüm yazdı, bu isimler arasında Vinay Patel ve Pete McTighe de yer alıyor. Ve BBC’nin, zorluklarla dolu başyazarlık işini üstlenecek birini bulmak için mevcut yazar kadrosuna mı yoksa başka bir yere mi bakacağı belli değil.

Başka bir deyişle; söylentiler artık sadece Jodie Whittaker’ın yerini kimin alabileceğine yönelik değil, yeni başyazarın kim olacağına dair de olacak. Bahisleri alalım…

Doctor Who bu yıl sonunda BBC One (İngiltere), BBC One HD (İngiltere) ve BBC First (Türkiye) kanallarında yayınlanacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: