David Fisher Vefat Etti (1929-2018)

Yazar/senarist David Fisher 88 yaşında vefat etti.

David Fisher, Tom Baker‘ın canlandırdığı Dördüncü Doktor‘un yer aldığı dört Doctor Who hikayesi yazdı.

Diziye 1978 yılında 16. sezon (Key to Time) için iki hikaye yazarak dahil oldu. İlki, kan yiyen kayaların olduğu Hammer filmleri-vari The Stones of Blood hikayesiydi. Beatrix Lehmann‘ın canlandırdığı Profesör Rumford da dahil olmak üzere tasvir ettiği güçlü kadın karakterler sebebiyle övgü topladı.

Anthony Hope‘un romanı The Prisoner of Zenda‘dan esinlendiği hikayesi The Androids of Tara‘yı yazdı.

1979’da The Creature from the Pit hikayesiyle diziye geri döndü. Ayrıca A Gamble with Time isimli bir hikaye üzerinde çalışıyordu. Ancak ailevi meseleler yüzünden yazmaya devam edemedi. O da hikayeyi metin editörü Douglas Adams‘a devretti. Douglas Adams ise hikayeyi daha sonra City of Death olarak bilinen haline getirdi.

Dizi için yazdığı son hikaye 18. sezonun açılış bölümü olan The Leisure Hive‘di.

David Fisher’ın televizyon için yazdığı diğer çalışmalar arasında Hammer House of Mystery and Suspense, Hammer House of Horror, The Mackinnons, General Hospital, Crown Court, Sutherland’s Law, The Lotus Eaters, Crime of Passion, The Troubleshooters, Dixon of Dock Green, This Man Craig ve Orlando da vardır.

David Fisher, 13 Nisan 1929’da doğdu. 10 Ocak 2018’de öldü.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

%d blogcu bunu beğendi: