Alan Bennion Vefat Etti (1930-2018)

Published On 2 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Ölüm İlanları

Oyuncu Alan Bennion 88 yaşında vefat etti.

Alan Bennion, Buz Savaşçıları‘nın yer aldığı 3 hikayede toplam 13 bölümde Buz Lordu‘nu canlandırdı.

İlk kez 1969‘da 2. Doktor‘un The Seeds of Death adlı hikayesinde Buz Savaşçıları‘nın lideri olan Slaar‘ı canlandırdı. 1972 yılında Üçüncü Doktor‘un The Curse of Peladon hikayesinde Peladon‘a giden Buz Savaşçısı delegesi Izlyr‘i canlandırdı. Bir Marslı olarak son kez 1974‘te yine 3. Doktor‘un The Monster of Peladon hikayesinde Peladon‘a gönderilen Galaktik Federasyon birliklerinin lideri olan Azaxyr‘i canlandırdı.

Diğer rol aldığı televizyon dizileri arasında Sexton Blake‘deki Akrep, Oliver Twist‘teki Yargıç ve Juliet Bravo‘daki Ted Williams da vardı. Ayrıca A Family at War, Z-Cars, The Gentle Touch and Sorry! gibi filmler de yer almaktadır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın