Alan Bennion Vefat Etti (1930-2018)

Published On 2 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Ölüm İlanları

Oyuncu Alan Bennion 88 yaşında vefat etti.

Alan Bennion, Buz Savaşçıları‘nın yer aldığı 3 hikayede toplam 13 bölümde Buz Lordu‘nu canlandırdı.

İlk kez 1969‘da 2. Doktor‘un The Seeds of Death adlı hikayesinde Buz Savaşçıları‘nın lideri olan Slaar‘ı canlandırdı. 1972 yılında Üçüncü Doktor‘un The Curse of Peladon hikayesinde Peladon‘a giden Buz Savaşçısı delegesi Izlyr‘i canlandırdı. Bir Marslı olarak son kez 1974‘te yine 3. Doktor‘un The Monster of Peladon hikayesinde Peladon‘a gönderilen Galaktik Federasyon birliklerinin lideri olan Azaxyr‘i canlandırdı.

Diğer rol aldığı televizyon dizileri arasında Sexton Blake‘deki Akrep, Oliver Twist‘teki Yargıç ve Juliet Bravo‘daki Ted Williams da vardı. Ayrıca A Family at War, Z-Cars, The Gentle Touch and Sorry! gibi filmler de yer almaktadır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir