DEDİKODU: 12.Sezonda İklim Değişiminden Bahsedilebilir

Ortalıkta dolaşan dedikodular doğruysa, Doctor Who‘nun yeni başyazarı Chris Chibnall‘ın öyle bir fikri var ki…

Eğer en son dedikodular doğruysa Chris Chibnall, geçen sezonda çok fazla eleştiri almış olmasına rağmen, gram ders almış değil. Yine ve yeniden politik dokundurmalı bir hikaye bizi bekliyor.

Bu ayın başında Instagram‘dan yayılan haberlere göre, 12. sezonun öne çıkan hikayesinde Müslüman İkinci Dünya Savaşı Kahramanı Nur İnayet Han‘ı göreceğiz. Nur İnayet Han‘ı canlandıracak oyuncunun ismi de belli oldu, Aurora Marion.

Gelen en son haberlere göre; bir başka bölümün de küresel ısınma ve iklimlerdeki başkalaşma konusunda olmasına karar verilmiş.

The Mirror Online‘ın Haberine Kulak Vermeli

Doktor’un yeni sezonda plastik ile savaşı devam edecek… ama bu kez ‘plastik’ basit vitrin mankeni kılığındaki Otonlar ile değil, daha ölümcül bir şekilde karşımıza çıkacak.

Jodie Whittaker‘ın okyanusları boğan plastiğe savaş açmasını izleyeceğiz.

Chris Chibnall‘ın geçtiğimiz sezonlarda ırkçılık, cinsiyet hakları ve İngiliz Emperyalizmi‘ne dair hazırladığı hikayeleri izlemiştik; bu yüzden de bazı izleyicilerin ‘dizinin artık çocuk dizisi olmak için fazla yetişkinsel‘ olduğu hakkında şikayetleri olmuştu.

Fakat dizi, en popüler zamanı olan David Tennant döneminden (2008) sonra en fazla izlenme sayısına ulaşarak 8.6 milyon ekranı fethetti.

İçeriden birinin açıklamasına göre: ” Geçtiğimiz sezonda izlediğimiz kadınların gücü ellerinde tutma mücadelesi, Dünya’da bir yerlerde kadınların neler yaşadığına dair bir ayna işlevindeydi.

Bu kez ulaştırılmaya çalışılan mesaj, gezegenimizi nasıl öldürmekte olduğumuz.”

Çevreci mesajların ulaştırılmaya çalışıldığı bölümler, Doctor Who’nun kökenindeki hedef kitlesi çocukları bile maceraya dahil edebilecek düzeyde olacak.”

Daha Önce Haberini Yapmıştım Ama:

Bunların dışında, sizlere daha önce de haberini verdiğim gibi, 2020‘den önce ara sıcak tadında bir bölüm daha olacağı ve bu bölümün bir özel gün temasında olacağından bahsedilmiş. Tahminler, bu özel gün temasının Noel veya Yeni Yıl Özel bölümü olacağı yönünde.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: