Yeni Canavara Merhaba: HYDRORK

Merhabalar, ben Duha ve şimdi sizlere Doctor Who: The Edge of Time ile evrenimize adım atan tazecik canavarımız Hydrork hakkında biraz bilgi vereceğim.

Doctor Who‘nun sanal gerçeklik oyunu The Edge of Time hakkındaki haberimizi hatırlıyor musunuz? İşte bu, ne olduğu belirsiz canavarımız ve daha niceleri bu oyunda kendilerine bir yer kazandılar. Sitemizdeki haberlerde de olduğu gibi.

The Edge of Time…

Hayranları o, hep hayalini kurdukları evrene dahil eden muhteşem oyun. Uzaylılar, gizem ve keşiflerin dünyası. Ve sonunda Doktor‘un yol arkadaşı olma şansı!

Oyunun geliştiricisi Maze Theory, gururla yayınladığı videolarla oyunda yer alacak bazı canavarların duyurusunu yaptı. Şirket zaten, günlük olarak ilerlemeleri bir youtube kanalı üzerinden paylaşmakta. Doctor Who‘nun sanal gerçeklik formuna nasıl sızdığını izlemek isterseniz kanallarını ziyaret etmeniz yeterli.

2019 Eylül‘ünde çıkacak oyunun PlayStation VR, Oculus Rift, HTC Vive ve Vive Cosmos üzerinden oynayabileceksiniz.

Birkaç Eğleceli Bilgi:

Ağlayan Melekler, klasik korku oyunu mekaniğine göre eklenmiş. Bu da ekibin bu bölümde çok eğlenmesini sağlamış.

Sanal gerçeklik tasarımı konusunda Dalekler göz alıcıymış. Onlara yaklaştığınızda üzerlerindeki metal dokusunu ve yansımaları görmek sizi dehşete düşürecek kadar başarılıymış.

Sizi aniden yerinizden zıplatabilecek ani etkilere hazırlıklı olun. Bu konuda stratejik bir şekilde başarılı olmalarıyla övünüyorlar.

Dizi gerçekliğine yeni canavarlar üretmek çok heyecanlı olmalı. Sonuçta Doctor Who‘nun tarihine kazınacaklar. Tabi onlar bunu elbette ki biliyor!

Bu sebeptendir ki, sanal gerçekliğin üç boyutunu tepe tepe kullanabilelim diye canavarların her açıdan görünüşleri ile ilgili detaylı bir çalışma yapılmış. Tüylerinizi ürpertme amacıyla çok sıkı çalışıyorlar.

Geliştirici Günlüğü

Doctor Who: The Edge of Time‘ın hazırlanış videolarından ilkini izlemenizi tavsiye ederim. Oyunun amacını ve gidebileceği yerleri çok hoş bir özetle anlatıyor.

Hydrorklar

Oyun ile evrene adım atan Hydrorklar oldukça sinsi amfibiler. Bazen Stenza ve Zygonlar gibi ırklar tarafından gardiyan olarak kullanılıyorlar. Oldukça biçimsiz, sümüksü bir yapıdalar ve sanki sürekli gözlerini dikip size bakıyorlar. Bu ölümcük karnivorların herhangi bir masa adabından haberi yok ve insan etini çok severler. Daima açlar.

Ağlayan Melekler

Bu korkunun ve gerilimin Whovianlarca sözlük karşıtı olan yaşam türü ilk kez sanal gerçekliğe taşınıyor. Bu kuantum kilidine mahkum olan ve aynı zamanda ondan güç alan insansı tür, neredeyse evren kadar eski. ‘Ağlar‘ konumda ellerini sürekli gözlerine siper ediyorlar, çünkü başka bir türdeşleri ile gözgöze gelirlerse sonsuza dek taşlaşırlar. Uyarımızdır, hızlı ve korkutucunun sözlük anlamını biliyor olabilirsiniz ama peki onlarla sanal gerçeklikte karşılaştığınızda da o tanımlar aklınızdan uçup gidecek.

Dalekler

Kaled ırkının şeytani biliminsanı ve Skaro gezegeninde tüm Dalekler‘in önünde eğildiği Davros‘a selamlar olsun. Kaled ırkının karşı karşıya kaldığı nükleer savaş sonucu oldukça kötü bir şekilde mutasyon geçirdikler. Davros’un onları genetik yönden modifiye edişi ve onlara tank gibi dış kabuklar üretmesi ve duygulara dair herşeyi zihinlerinden silmesiyle bildiğimiz tuzluk hallerine geldiler.

NE OLURSA OLSUN, ONLARDAN KAÇIN!

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: