Doctor Who 60. Yıl Özel Bölümünde Yer Alacak Doktorlar

The Sun gazetesinin haberine göre; BBC, 2023‘ün sonlarında dizinin 60. yılını kutlamak için bir “özel bölümlerden oluşan sezon” yayınlamaya hazırlanıyor.

Bir TV çalışanı, The Sun‘a şunları söyledi: “BBC, Doctor Who‘nun altmışıncı yılını kutlamak için benzersiz bir şey istedi ve eski Zaman Lordlarını bir araya getirmek zor olsa da Russell‘ın başarabileceği bir şey…

“Sonuçta, 2005’te Christopher ve David‘i Doctor Who kadrosuna katan kişi Russell‘dı ve onları tekrar dizinin bir parçası olmaya ikna edebilecek birkaç kişiden biri yine Russell. Bunu başarıp başaramayacağını göreceğiz. The Five Doctors‘ın tam bir kopyasını yapıp yapamayacağını göreceğiz, ama kesinlikle bu özel bölümlerde [2023 özellerinde] The Five Doctors bölümünün ruhunun bir kısmını yakalamak isteyecektir.”


TV Zone bu konu hakkında açıklama alabilmek için BBC‘ye başvurdu. Bu haber The Sun tarafından yapılan apaçık bir spekülasyon olsa da; BBC Stüdyoları‘nın bu hafta, yıllık gösterilerini düzenlediğini belirtmemiz gerekir.


Yazar/editör notu: Biz bu haberi TV Zone UK’den aldık. TV Zone UK ise The Sun’dan aldığını söylüyor. The Sun’ın haberini de inceledik ve benzer şeyler söylüyor. –Hatta Doctor Who ile ilgili bu önemli ve özel haberin ardından başka bir dizinin reklamını yapıyor.– Haber kaynağının The Sun olması, bizi şüpheye düşürdü. Daha önce de pek çok konuda “özel haber” yapmış ve pek çoğu yalan çıkmıştı. Bu konuda şüpheci davranmayı daha mantıklı buluyoruz. Bu haberi yazmaktaki amacımız ise haberin detayını vermek ve bunları söylemekti. Resmi bir açıklama gelmeden bu tür bir haberin peşinden koşmayalım, üzülmeyelim.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: