Doctor-A-Bear; Efsanevi Peluşlar Geliyor

Published On 30 Eylül 2019 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

BBC Stüdyoları, kişiselleştirilebilir doldurulmuş hayvanlar üreten dünyaca ünlü Build-A-Bear firması ile ilk lisanslı anlaşmasını yaptığını açıkladı.


Doctor Who markası için yeni peluş, giysi ve aksesuar koleksiyonu oluşturulacak.

İlk defa Doctor Who peluşları Build-A-Bear Atölyesinde sunulacak, ürünler ise Birleşik Krallık ve Amerika’da 2020’de internet üzerinden satışa çıkacak.

Doctor Who dünyadaki en uzun süre ekranda olan bilimkurgu televizyon dizilerinden biri, 55 yıldır devam etmekte ve 100’den fazla da ödülü var. Bu kült İngiliz dizisi, tüketici ürünleri ve seyircili organizasyon alanlarında bir rekora sahip. Son on bir yılda dört buçuk milyondan fazla sonik tornavida, 2005’ten beri 13 milyon aksiyon figürü, tüm dünyada 19 milyondan fazla DVD ve seyircili etkinlikler için bir milyondan fazla bilet satıldı.

BBC Stüdyoları’ndan Lisans Baş Yöneticisi Julie Kekwick: “Dizinin hem genç hem de yaşlı kitlesine hitap edecek bir koleksiyon oluşturma amacıyla Build-A-Bear ile anlaşma yapacağımız için çok heyecanlıyız. Doctor Who’nun dev bir kitlesi var, önümüzdeki yılın başında 12. sezonu yayınlanacak ve bununla birlikte yeni serimizin de internet üzerinden sunulmasını bekliyoruz.

Build-A-Bear Atölyesinde Marka Yönetimi Baş Yöneticisi Anjali Khosla: “İkonik Doctor Who markasını Build-A-Bear Atölyesine getirecek BBC Stüdyoları anlaşması yüzünden oldukça heyecanlıyız. Bu sevilen hikayenin kendi versiyonumuzu 2020’de hayranlarla paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Açıklamaya göre; Doctor Who’nun 12. sezonunun 2020 başında yayınlanacağı ve Jodie Whittaker’ın On Üçüncü Doktor olarak diziye devam edeceği de biliniyordu.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın