Graham… Aslında Doktor Mu?

Birçok izleyici Bradley Walsh‘ın diziye dahil edilmesini anlamsız bulmuştu. Peki ya aslında o kadar da anlamsız değilse?

Chibnall’ın Graham karakterini bu kadar güzel işlemesi, izleyicilerin fikrini zaman içinde değiştirdi. Öyle ya, kanseri yenen, eşinin ölümüyle başa çıkmak zorunda kalan, Ryan’ın kalbini zor bela da olsa kazanan, bunun için çabalayan bu babacan adamı sevmemek mümkün değildi.

Kendine has karizması, iş bitirici tavrı ve güven saçan aurasıyla hepimizin kalbini fethetti. Yol arkadaşından ziyade, sevip saygı duyduğumuz bir arkadaşımız gibi artık.

Görünenden Fazlası Mısın?

On ikinci sezona gelindiğinde işin rengi bir nebze değişti. Graham’a ‘garip bir adam’ olduğu söylendiğinde ifadesi değişti.

“Affedersin ama ben Dok-, ben tanışabileceğin en normal adamım!”

Cevabını verdi. Bu eğlenceli dil sürçmesi izleyicilere Graham’ın aslında Doktor olduğunu düşündürdü.

Peki Ya Hepsi Bu Mu?

Graham’ın bu tavrı muhtemelen artık daha tecrübeli bir zaman yolcusu olmasından kaynaklanıyor. Ne de olsa artık on birinci sezondaki acemiliği yok.

Bunun da ötesinde, Doktor’unEkibi“ndeki diğer üyelere nazaran daha fazla kendini zaman yolculuğuna adamış bir karakter. Ryan ve Yaz daha şimdiden TARDIS yaşamını sorgulamaya başladılar. Hayatlarında varmak istedikleri duraklara TARDIS ile varılamayacağını düşündüklerini birbirlerine itiraf ettiler.

Ancak Graham öyle düşünmüyor. Diğerlerinin aksine onun varmak istediği bir nokta artık yok. Eşinin ölümü ardından kendini zaman yolculuğuna adadı. Acısıyla baş etmenin yolunu bu şekilde bulmuş oldu. Ve yine diğerlerinin aksine TARDIS yaşamını kendisi seçti. Bu konuda bir sıkıntı ya da şüphesi yok.

Yeterince yaşam tecrübesi olması ve zaman yolculuğuna hemen hemen hakim olması sebebiyle de daha genç ve tecrübesiz kişilerle karşılaştığında sorumluluğu alırken kendini Doktor’un bulunduğu konumda gibi hissetmiş olması muhtemel. En başta kendisine hayran kalmamızın sebebi biraz da bu babacanlık değil miydi zaten?

Bradley Walsh Onu Da Yapar!

İzleyicilerin bir kısmı, Graham’ın Doktor olabilme ihtimaline gülüp geçiyor. Bu dört boyutlu ve karmaşık karakterin insan olması dışında diğer tüm özelliklerinin ideal bir Doktor portresi çizdiğini düşünenler de var.

Bradley Walsh oldukça başarılı bir oyuncu. Bu sebeple bizce Doktor karakteri dahil olmak üzere tüm rollerin halkından gelebilir.

Sizlerin bu konudaki görüşü nedir?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir