Doctor Who 13. Sezonu: Kaptan Jack Romanı Bölümle Bağlantılı

Yüzbaşı Jack ekseninde geçecek olan Doctor Who çizgi romanı 16 Kasım 2021’de yayınlanacak. Çizgi roman, 13. sezonun ikinci bölümüyle de bağlantılı olacak. Yeni sezonun 2021’in sonunda yayınlanması bekleniyor.

 

Jody Houser‘ını yazdığı hikayeyi ve Roberta Ingranata‘nın çizimlerini barındıracak olan çizgi roman şimdilik “Doctor Who 2021 Eventi” adı altında değerlendiriliyor.

Penguin Random House internet sitesinde yayınlanan sinopsis şu şekilde;

“Bir uzaylıyı pataklamakta olan -ve bu esnada oldukça iyi görünen- Yüzbaşı Jack, birden bire açılan bir zaman penceresiyle kendini 19. yüzyıl Cardiff’inde bulur, yine!

Adımını attığı gibi kendisini Viktorya Dönemi Torchwood Enstitüsü ekibinin kapalı kapılar ardında bir işler peşinde olduğunu keşfeder, rastgele açılan zaman pencereleri hakkında çözüm aradıklarını ummaktadır. Ancak beklenmedik bir şekilde, eski dostların yardımına ihtiyacı olduğunu fark edecektir.”

Doctor Who’nun 13. sezonunun ikinci bölümünün sinopsisi henüz belli değil.

Çekimleri Kasım 2020’de başlayan sezona dair şimdiye dek sadece sette görülen Sontaranlar ve Ağlayan Melekler’in yer aldığı bilgisi mevcut. 18 Kasım 2020 tarihinde Kuzey Galler‘de gerçekleşen çekimlerde Kırım Savaşı(1) döneminde savaşan Judoonlar görmüştük. Kırım Savaşı Viktorya döneminde yaşanan bir savaştı . Ki bu dönem de çizgi romanın geçtiği dönem.

Bu durumda gelecek sezonda Torchwood’un nasıl olup da bölümde yer alacağına dair bir tahmin mevcut değil.
Hayranları memnun edecek güzel şeyler yok değil. Jack Harkness’ın geçtiğimiz sezondaki sürpriz dönüşünün yer aldığı bölümün çekimlerinin sürdüğü sıralarda, John Barrowman Cardiff‘teki evinden paylaşım yaparken ‘evinde tadilat yaptırdığını’ belirtiyordu. Barrowman Ocak-Mart 2021 döneminde de Cardiff’teki evindeydi ve Dancing on Ice programının sunuculuğunu yapmaktaydı.

Bakarsınız sadece çizgi romanla kalmaz dizide de görürüz.

(1) – Kırım Savaşı4 Ekim 185330 Mart 1856 tarihleri arasında yaşanan OsmanlıRus savaşlarından biridir. Bu savaşta Osmanlı DevletiBirleşik KrallıkFransız İmparatorluğu ve Sardinya KrallığıRus İmparatorluğuna karşı savaşmıştır.  Detaylar için bu bağlantıdan ilgili wikipedia maddesine gidebilirsiniz.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: