Alex Kingston’ın, River Song için Yazdığı Roman YAKINDA Yayınlanacak

Alex Kingston‘ın, River Song için yazdığı roman 20 Mayıs 2021’de yayınlanacak.

Bu şık kara bilim kurgu (sci-fi noir) macerasında pek çok ünlü karakter var: Özel dedektif Melody Malone ve efsanevi zaman yolcusu ve arkeolog River Song.

Kalbinde buz ve dudaklarında öpücük var…

1939, New YorkÖzel Dedektif Melody Malone, çalınan bir yakutu, Horus’un Gözü‘nü, bulması için işe alınır. Yakut, Kleopatra’nın -içine giren herkesin öldüğü- mezarının bulunduğu yerin sırrını saklıyor olabilir. Melody, Yakut’un lanetinden kurtulabilir mi? 

1939, New York. Melody Malone’un Gizemleri‘nin yazarı, River Song, gerçekliği değiştiren bir silah olan Horus’un Gözü‘nü bulmak zorunda kalır. River lanetlere inanmaz ama ya yanılıyorsa?

Evrenin düzenini değiştirmek için yakutun güçleri kullanılmadan önce RiverStormcage‘in yüksek güvenlikli hücresinden çıkıp birinci yüzyılın barbar Mısır’ına gitmek ve Horus’un Gözü‘nü bulmak için mücadele etmek zorunda. Başarılı olmak için ise en beklenmedik müttefiki ile, kendi kurgusal ikinci kişiliği olan, Melody Malone ile bir araya gelmeli. Ve birlikte başka bir gizemi daha çözmeleri gerekiyor: Kurgu gerçekliğe mi dönüşüyor, yoksa gerçeklik mi kurguya dönüşüyor?

Kimler Neler Söyledi?

Alex Kingston şunları söyledi:

“İlk kez “Selam tatlım,” dediğimde River Song ile gideceğim yola dair kesinlik hiçbir fikrim yoktu. Sadece River’ın değil, Melody’nin maceralarını da yaşayabilecek olmaktan ne kadar heyecan duyduğumu anlatamam. Gizemi çözmek için bir araya gelen şımarık özel dedektif ve zaman yolcusu bir arkeolog. Bunda sevilmeyecek ne var?”

BBC Books‘un yayın yönetmeni Albert DePetrillo de şunları söyledi:

“Alex ile bu son derece orijinal yeni hikaye üzerinde çalışmak çok zevkliydi. Alex’in ilk Doctor Who romanını yayınlamaktan çok mutluyuz. River Song çok ikonik bir karakter ve bence Alex’in pek çok hayranı, ortaya çıkardığı şeye hayran kalacak ve şaşkına dönecek.”

Ruby’s CurseAlex Kingston’ın yazdığı ilk Doctor Who romanıdır.

BBC BooksTom Baker‘ın yazdığı (4. Doktor’un yer aldığı) Scratchman ve Sophie Aldred‘ın yazdığı (Ace ve 13. Doktor’un yer aldığı) At Childhood’s End gibi başarılı kitaplar yayınlamıştı.

The Ruby’s Curse romanı, karton kapak ve ciltli olarak 20 Mayıs 2021’de yayınlanacak.

Not: Şu an için Türkiye’de satın almanın bir yolu yok. Fakat temin etmek için elimizden geleni yapacağız.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: