Doctor Who Animasyonları ve Renklendirilmiş Bölümler

Kayıp Doctor Who bölümleri, animasyon olarak geri dönecek.

Doctor Who’nun 60. yılını kutlamak için, 1960’lardan iki hikaye animasyon olarak yayınlanacak.

Bunlar, William Hartnell’ın sondan bir önceki hikayesi olan The Smugglers ve Patrick Troughton’ın üçüncü hikayesi olan The Underwater Menace olacak.

İkisi de dört bölümden oluşan hikayeler 60’lı yıllarda BBC’de yayınlanmıştı. Ardından film kopyaları denizaşırı ülkelere satıldı ve orijinal kayıtlar imha edildi.

The Underwater Menace’ın ikinci ve üçüncü bölümleri bulundu. Ancak The Smugglers hikayesinden sadece bazı klipler bulunabildi.

Bir BBC çalışanı şunları söyledi: “Dizinin dördüncü sezonundan bazı hikayeler animasyon olarak yayınlanmaya başladığında hayranlar çok sevindi.

BBC patronları, gelecek yıl yayınlanmak üzere, Hartnell ve Troughton dönemlerinden (1963-69) bazı hikayeleri renklendirmeyi planlıyor. Bu muhtemelen ilk hikaye olan An Unearthly Child olacak.”

Animasyon anlaşması, Disney+ ile yapılan anlaşma ile bağlantılı değil.

Doctor Who’nun 60. yılı BBC One’da yayınlanacak üç özel bölüm ile kutlanacak. David Tennant’ın 14. Doktor olarak yer alacağı 3 özel bölümün ardından Ncuti Gatwa, 15. Doktor olarak rolü devralacak.

UKTV kanalı daha önce Twelve Angry Men ve The Blood Donor isminde iki Tony Hancock bölümünü renklendirip yayınlanmıştı.

Kaynak: The Mirror

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

3 Responses

  1. mustafa dedi ki:

    yorum altına beğen-beğenme tuşu eklense çok iyi olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir