Doctor Who Animasyonları ve Renklendirilmiş Bölümler

Kayıp Doctor Who bölümleri, animasyon olarak geri dönecek.

Doctor Who’nun 60. yılını kutlamak için, 1960’lardan iki hikaye animasyon olarak yayınlanacak.

Bunlar, William Hartnell’ın sondan bir önceki hikayesi olan The Smugglers ve Patrick Troughton’ın üçüncü hikayesi olan The Underwater Menace olacak.

İkisi de dört bölümden oluşan hikayeler 60’lı yıllarda BBC’de yayınlanmıştı. Ardından film kopyaları denizaşırı ülkelere satıldı ve orijinal kayıtlar imha edildi.

The Underwater Menace’ın ikinci ve üçüncü bölümleri bulundu. Ancak The Smugglers hikayesinden sadece bazı klipler bulunabildi.

Bir BBC çalışanı şunları söyledi: “Dizinin dördüncü sezonundan bazı hikayeler animasyon olarak yayınlanmaya başladığında hayranlar çok sevindi.

BBC patronları, gelecek yıl yayınlanmak üzere, Hartnell ve Troughton dönemlerinden (1963-69) bazı hikayeleri renklendirmeyi planlıyor. Bu muhtemelen ilk hikaye olan An Unearthly Child olacak.”

Animasyon anlaşması, Disney+ ile yapılan anlaşma ile bağlantılı değil.

Doctor Who’nun 60. yılı BBC One’da yayınlanacak üç özel bölüm ile kutlanacak. David Tennant’ın 14. Doktor olarak yer alacağı 3 özel bölümün ardından Ncuti Gatwa, 15. Doktor olarak rolü devralacak.

UKTV kanalı daha önce Twelve Angry Men ve The Blood Donor isminde iki Tony Hancock bölümünü renklendirip yayınlanmıştı.

Kaynak: The Mirror

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir