David Tennant, “Talking Doctor Who” Belgeselini Sunacak

BBC4, Kasım ayında dizinin 60. yıl dönümünü kutlamak üzere ‘Talking Doctor Who’ adında özel bir belgesel yayınlayacak.

Onuncu Doktor ve On Dördüncü Doktor‘u canlandıran David Tennant‘ın sunacağı 60 dakikalık belgesel, Doctor Who‘nun klasik dönemine nostaljik bir yolculuk sunmayı vaat ediyor.

Program özeti:

Doctor Who’nun 60. yıl dönümü kutlamaları kapsamında David Tennant, William Hartnell’in Birinci Doktor’undan Sylvester McCoy‘un Yedinci Doktor’una kadar olan klasik dönemi kapsayan, nadir görülen röportaj ve kliplerden oluşan bir röportaj seçkisiyle Doctor Who’nun klasik dönemini anlatmak için BBC arşivlerinde zaman yolculuğuna çıkıyor.

Bu arada David kendi deneyimlerini kendisinden önce gelen oyuncularla karşılaştırıyor ve başka pek çok şeyin yanı sıra rejenerasyon sahnesinin nasıl çekileceğini, hangi oyuncunun -katlanır karavanlar da dahil olmak üzere- modern alet edevat konusunda usta olduğunu ve bir Doktor’un kendi bireysel ve ayırt edici kostümünü nasıl seçeceğine karar vermeye yardımcı olan faktörlerin neler olduğunu ortaya çıkaran özel arşiv anlarını da paylaşacak.

Talking Doctor Who” 1 Kasım Çarşamba günü saat 19.30’da BBC4 kanalında yayınlanacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir