Doctor Who Kötülerinin ‘Yan Dizisi’ Olacak

Geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre; BBC ve Disney, Doctor Who’yu Birleşik Krallık’taki ve dünyanın geri kalanındaki izleyiciler için küresel bir markaya dönüştürmek amacıyla bir araya gelmişti.

The Mirror yayınladığı haberde, Doctor Who’nun bölüm bütçesini üçe katlayarak yüz milyon sterlinlik bir markaya dönüştüren yeni Disney+ anlaşmasının yeni yan dizileri (spin off) de içerdiğini öne sürüyor.

Daha önce Broadcast Magazine’e konuşan bir kaynak, dizi için “son derece heyecan verici” bir zaman olduğunu söyledi ve Russell T. Davies’in Torchwood ve Sarah Jane Adventures’a benzer yan dizilerle evreni genişletmesi bekleniyor.

The Mirror, içerideki bir kaynaktan aldığını söylediği bilgilere dayanarak yaptığı yeni haberinde, yeni yan dizilerde Doctor Who’nun Dalekler ve Siberler gibi en ikonik kötülerinden bazılarının yer alabileceğini açıkladı.

Dizi, kötülerin Doktor’la karşılaştığı maceralarını değil de Doktor’un olmadığı maceralarını işleyecek.

Kaynak, The Mirror’a şunları söyledi: “Hayranlar, Doktor kötüleri durdurmak için orada olmadığında neler yaşandığını görecekler. Dalekler ve Siberlerle birlikte Sontaranları, Ağlayan Melekleri ve Deniz İblislerini ayrı dizilerde görebilirler.”

BBC, The Mirror’a “herhangi bir plan hakkında konuşmak için çok erken” şeklinde bir açıklama yapmış.

BBC yakın zamanda şunları söylemişti: “Bu özünde İngiliz dizisini, ortak yaratıcı vizyon eşliğinde, Birleşik Krallık ve İrlanda dışında Doctor Who’nun yeni sezonlarını yayınlayacak olan Disney+ ile birlikte gelecek nesillere benzeri görülmemiş bir ölçekte sunacaklar.”

Her iki yapım ortağı da 2023’te TARDIS’in kontrolünü ele alacak olan, yapımcı ve başyazar Russell T Davies’in cesur vizyonu altında ittifak kurdu.

Russell T Davies şöyle diyor: “Bu şovu seviyorum ve bu, her iki dünyanın da en iyisi – BBC ve Disney+’ın vizyonu ve neşesiyle birlikte TARDIS’i tüm gezegende başlatabiliriz ve aynı zamanda yeni nesil hayranlara ulaşabiliriz. İngiltere de BBC de sıkı bir şekilde geleneksel ev.”

Yeni bölümler, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için 2023’ün sonlarından itibaren BBC ve Disney+’da yayınlanmaya başlayacak. Dizinin yapımcılığı, Galler’de BBC Stüdyoları ve Bad Wolf Stüdyoları tarafından üstlenildi.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir