Doctor Who Kötülerinin ‘Yan Dizisi’ Olacak

Geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre; BBC ve Disney, Doctor Who’yu Birleşik Krallık’taki ve dünyanın geri kalanındaki izleyiciler için küresel bir markaya dönüştürmek amacıyla bir araya gelmişti.

The Mirror yayınladığı haberde, Doctor Who’nun bölüm bütçesini üçe katlayarak yüz milyon sterlinlik bir markaya dönüştüren yeni Disney+ anlaşmasının yeni yan dizileri (spin off) de içerdiğini öne sürüyor.

Daha önce Broadcast Magazine’e konuşan bir kaynak, dizi için “son derece heyecan verici” bir zaman olduğunu söyledi ve Russell T. Davies’in Torchwood ve Sarah Jane Adventures’a benzer yan dizilerle evreni genişletmesi bekleniyor.

The Mirror, içerideki bir kaynaktan aldığını söylediği bilgilere dayanarak yaptığı yeni haberinde, yeni yan dizilerde Doctor Who’nun Dalekler ve Siberler gibi en ikonik kötülerinden bazılarının yer alabileceğini açıkladı.

Dizi, kötülerin Doktor’la karşılaştığı maceralarını değil de Doktor’un olmadığı maceralarını işleyecek.

Kaynak, The Mirror’a şunları söyledi: “Hayranlar, Doktor kötüleri durdurmak için orada olmadığında neler yaşandığını görecekler. Dalekler ve Siberlerle birlikte Sontaranları, Ağlayan Melekleri ve Deniz İblislerini ayrı dizilerde görebilirler.”

BBC, The Mirror’a “herhangi bir plan hakkında konuşmak için çok erken” şeklinde bir açıklama yapmış.

BBC yakın zamanda şunları söylemişti: “Bu özünde İngiliz dizisini, ortak yaratıcı vizyon eşliğinde, Birleşik Krallık ve İrlanda dışında Doctor Who’nun yeni sezonlarını yayınlayacak olan Disney+ ile birlikte gelecek nesillere benzeri görülmemiş bir ölçekte sunacaklar.”

Her iki yapım ortağı da 2023’te TARDIS’in kontrolünü ele alacak olan, yapımcı ve başyazar Russell T Davies’in cesur vizyonu altında ittifak kurdu.

Russell T Davies şöyle diyor: “Bu şovu seviyorum ve bu, her iki dünyanın da en iyisi – BBC ve Disney+’ın vizyonu ve neşesiyle birlikte TARDIS’i tüm gezegende başlatabiliriz ve aynı zamanda yeni nesil hayranlara ulaşabiliriz. İngiltere de BBC de sıkı bir şekilde geleneksel ev.”

Yeni bölümler, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için 2023’ün sonlarından itibaren BBC ve Disney+’da yayınlanmaya başlayacak. Dizinin yapımcılığı, Galler’de BBC Stüdyoları ve Bad Wolf Stüdyoları tarafından üstlenildi.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir