Doctor Who: Sezon 13 Tam Vaktinde Gelebilir

Doctor Who Magazine‘in 551. sayısının Yapım Notları başlıklı köşe yazısında başyazar ve uygulayıcı yapımcı Chris Chibnall, 13. sezonun gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu.

“…önümüzdeki sezonun yazım ve planlama süreci hızlı bir şekilde devam ediyor; hikayeler biçimleniyor, yazarlar yazıyor, görüşmeler sürüyor, planlar yapılmaya devam edecek.”

Charlotte Moore, 10 Nisan’da London Times‘da yaptığı haberde ön yapım sürecinin planlandığı gibi gittiğini ve şu an yazım sürecinin devam ettiğini belirtmişti. Chibnall’ın açıklaması da bunu destekler nitelikte.

13. sezonun yazarlarından biri de It Takes You Away ve Orphan 55′in yazarı Ed Hime.

Yapımcı Tracie Simpson‘a göre yapım süreci planlandığı gibi sürüyor yani çekimler Eylül ayında başlayacak.

Chibnall, “Bu yılın sonuna dek herhangi bir çekim planımız yok” diye de doğruladı.

Chibnall çekimlerin başlamasını istiyor.

“Yeniden bir araya geleceğimiz günü iple çekiyorum. Karanlık ve ambardan bozma bir stüdyoda, son derece yetersiz ekipmanlarla, acaba programımızı oluşturabilecek miyiz diye düşünmeyi iple çekiyorum. Bir köşede oyuncular kendi aralarında şakalaşıp gülüşüyor, diğer köşede ekip birbirine mikrofon uzatıyor falan (bu esnada şort giyiyorlar).”

2019 Ekim ayında çekimleri biten özel bölüm şu anda post prodüksiyon/kurgu aşamasında.

Revolution of the Daleks‘in post-prodüksiyon süreci devam ediyor. Ekibimiz görsel efektler üzerinde uzaktan çalışıyor ve biten çalışmaları gönderiyor. ”

Revolution of the Daleks, Aralık sonu ile Ocak başı arasında yayınlanacak.

Y/N: Sonunda şu sitede “Aralık sonu ocakbaşı” esprisi yapabildim. Espri olmadı ama yaptım.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir