Doctor Who: Sezon 13 Tam Vaktinde Gelebilir

Published On 1 Mayıs 2020 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Doctor Who Magazine‘in 551. sayısının Yapım Notları başlıklı köşe yazısında, başyazar ve uygulayıcı yapımcı Chris Chibnall, 13. sezonun gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu.

“…önümüzdeki sezonun yazım ve planlama süreci hızlı bir şekilde devam ediyor: hikayeler biçimleniyor, yazarlar yazıyor, görüşmeler sürüyor, planlar yapılmaya devam edecek.”

10 Nisan’da London Times‘da Charlotte Moore‘un yaptığı haber de ön yapım sürecinin planlandığı gibi gittiğini, şuan yazım sürecinin devam ettiğini belirtmişti. Chibnall’ın açıklaması da bunu destekler nitelikte.

13. sezonun yazarlarından biri de It Takes You Away ve Orphan 55′in yazarı Ed Hime.

Yapımcı Tracie Simpson‘a göre yapım süreci planlandığı gibi sürüyor yani çekimler Eylül ayında başlayacak.

Chibnall, “Bu yılın sonuna dek herhangi bir çekim planımız yok” diye de doğruladı.

Chibnall çekimlerin başlamasını istiyor.

“Yeniden bir araya geleceğimiz günü iple çekiyorum. Karanlık, ambardan bozma bir stüdyoda, son derece yetersiz ekipmanlarla, acaba programımızı oluşturabilecek miyiz diye düşünmeyi iple çekiyorum. Bir köşede oyuncular kendi aralarında şakalaşıp gülüşüyorlar, diğer köşede ekip birbirine mikrofon uzatıyor falan (bu esnada şort giyiyorlar)”

2019 Ekim ayında çekimleri biten özel bölüm şu anda post prodüksiyon/kurgu aşamasında.

Revolution of the Daleks‘in post-prodüksiyon süreci devam ediyor. Ekibimiz görsel efektler üzerinde uzaktan çalışıyor ve biten çalışmaları gönderiyor. ”

Revolution of the Daleks Aralık sonu ile Ocak başında bir dönemde yayınlanacak.

Y/N: Sonunda şu sitede “Aralık sonu ocakbaşı” esprisi yapabildim. Espri olmadı ama yaptım.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın