Revolution of the Daleks’e İlk Bakış ve Poster

John Barrowman meşhur paltosunu bir kez daha giyiyor ve Doctor Who evreninin en ikonik karakterlerinden biri olan Yüzbaşı Jack Harkness‘ı Doctor Who‘nun özel bölümünde canlandırmak için geri dönüyor.

Küstah Yüzbaşımız, Fugitive of the Judoon bölümünde Yaz, Ryan ve Graham‘a Doktor‘a iletmeleri için bir uyarıda bulundu ve gitti. Tüm bu geliş ve gidişler ya da gidiş ve gelişler, hayranları oturdukları yerde çığlıklar içinde sıçrattı.

Yakında yayınlanacak olan “Revolution of the Daleks” isimli özel bölümde; Yüzbaşı Jack, Aile‘nin farkına vardığı bir plan karşısında, Doktor‘un en korkulan ve tehlikeli düşmanlarından biri olan Daleklerin de dahil olduğu huzur bozucu bir plan karşısında Aile’ye yardım etmeye hazır olacak. On Üçüncü Doktor bir uzay hapishanesinde tutukluyken Yüzbaşı Jack Dünya gezegenini kurtarmaya yardım edebilecek mi?

Kimler, Neler Söylemiş?

Özel bölüm için geri dönen John Barrowman şunları söyledi: “Jack‘in paltosunu giymek ve Doctor Who setine geri dönmek, tıpkı eve dönmek gibiydi. Yüzbaşı Jack’i oynamak benim için her zaman heyecan vericidir. Bu rol benim hayatımı değiştiren ve kalbime hitap eden bir rol ve hayranların onu en az benim kadar sevdiğini bilmek, onun dönüşünü daha da lezzetli kılıyor. Umarım herkes Jack’in On Üçüncü Doktor ile yaşadığı Kahramanlık macerasından hoşlanır.”

Yürütücü Yapımcı Chris Chibnall şunları söyledi: “Doctor Who özel bölümü bolca ikramda bulunmak demek ve John Barrowman‘ın efsanevi ve duygusal bir bölüm için Doctor Who‘ya dönüşünden daha büyük bir ikram, sanıyorum ki, yoktur. 2020‘nin katıksız saçmalıklarından kurtulabilecek biri varsa o da Yüzbaşı Jack‘tir. Dikkat Dalek çıkabilir!

BBC Stüdyolarının Yürütücü Yapımcısı Matt Strevens da şunları ekledi: “Fugitive of the Judoon‘da gördüğümüz o kısacık baştan çıkarıcı sahnenin ardından John‘u Yüzbaşı Jack olarak yeniden ağırlamak büyük bir keyif. Doctor Who‘nun en ikonik karakterlerinden biri olan Jack‘in varlığı bile bu özel bölümü daha başından itibaren alev aldırıyor.”

Revolution of the Daleks‘ şenlik döneminde BBC One‘da yayınlanacak ve diğer ayrıntılar yakında açıklanacak.

Bölümden kısa bir sahne yayınlandı. Karşınızda Yüzbaşı Jack Harkness.

Kaynak: BBC Stüdyoları Basın Bülteni

Çeviri: Umut ÇEvik

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: