Carole Ann Ford Doctor Who’ya Dönmek İstiyor

Doktor‘un torunu Susan rolünde izlediğimiz Carole Ann Ford, karakterini çok özlemiş.

SFX dergisine konuşan Ford, şu dönem ekranda olan Jodie Whittaker‘ın Doktor‘u ile birlikte oynama ihtimali için şunları söyledi:

“Şimdi şöyle bir şey itiraf etmeliyim. Kendi kendime bir replik uydurdum: “Oh büyükba- büyükanne!” Bence Jodie fantastik! Gerçekleştirdiği şey muhteşem! Harika bir iş çıkarıyor. Her şey ne kadar da değişti! Bizim dönemimizde üç kuruşluk işler ortaya koyabiliyorduk; fakat artık bütçe dudak uçuklatıyor. (Eski bütçeye nazaran.) Bu harika!”

Röportaj, SFX dergisinin bu ay ki sayısında yer alıyor. Bu ay konuk olmasının sebebi ise, oldukça iyi geri dönüşler alan Big Finish sesli hikayesi Susan’s War kutu setinin başarısıydı. Bu macerada Ford, William Russel (Ian) ile yer aldığı yapımda bir kez daha Susan karakterini seslendirmişti. Bu yeni hikaye serisinde; Susan‘ın Gallifrey’e dönüşü ve üzerine düşeni yapmak üzere çağrıldığı Zaman Savaşı işlenmekte.

Zaman Savaşı’ndaki Susan

“Sadece yer aldığım için bile çok büyük bir mutluluk duydum. Big Finish ile çalışmak her daim çok keyifli olmuştur benim için. Onlar çalışabileceğiniz en iyi ekip. Senaryolar daima harika ve projenin kendisi bir harika! Ancak elbette ki başrol olduğum bir proje olması süper!”

Doctor Who‘dan ayrılışı ardından benzer rollerden kaçınan Ford, diziyle gelen erken başarısı ve ekrandaki büyükbabası William Hartnell hakkında da konuştu.

“Bill, en başından beri oldukça destekleyiciydi. Her bir bölümü tüm kalbiyle benimserdi ve bana karşı tam anlamıyla bir büyükbabaydı. Daha kibar, sevimli ve çalışması kolay biri olamazdı.”

Carole Ann Ford geçen hafta BBC1‘da, bilimkurgu ve fantezi temalı popüler bir soru-cevap yarışması olan Pointless Celebrities isimli yapımda yer almıştı. Yarışma partneri ise Sofie Aldred idi. Programı halen BBC iPlayer üzerinden sadece bir aylık bir süreç boyunca izleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: