Doktor ile Bir Oyuna Daha Var Mısın?

Published On 29 Kasım 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

Doctor Who: Legacy ile mobil oyuna doymayanlara iyi bir haberimiz var!

Tiny Rebel Games şirketi, 2018 yılına damga vurmuş Doctor Who: Legacy sonrasında Doctor Who Infinity isimli bir oyunla da ortalığı sarsmaya geliyor!

Oyunda Doktor‘un yepyeni, bağımsız ve çizgi roman tarzındaki etkileşimli sesli hikayelerini bizlerle buluşturacak. Oyuncular The Silent Streets of Barry Island, The Horror of Flat Holm, The Dalek Invasion of Time, The Orphans of the Poloypotra, ve The Lady of the Lake isimli 5 hikayeyle maceraya katılacak.

Doctor Who Infinity‘deki her bir hikaye, Tiny Rebel Games ve Seed Studio işbirliği ile yazıldı. Hikayede Galler asıllı sanatçılar ve yazarlar tarafından anlatımlar yapılacak ve bazı tanınmış İngiliz aktörlerin de katılımı söz konusu.

Doctor Who Infinity hikaye içerikleri devamdadır.

1. The Horror of Flat Holm:

Bu hikaye çok yönlü yetenek Mike Collins tarafından yazıldı, Patrick Goddart tarafından çizildi ve John-Paul Bove tarafından renklendirildi.

Hikaye destansı bir U.N.I.T. – Siberadam karşılaşması olma iddiasını taşıyor. Dördüncü Doktor tarafından çeşitli zaman aralıklarında anlatılmış olan hikayede, Doktor‘un Kaptan Mike Yates (Richard Franklin seslendirmesiyle)’e katılıyor ve günümüzde Osgood (Ingrid Oliver seslendirmesiyle) ile Kate Steward da bu macerada yer alıyor. Kadroya Siberadam‘ın (Nick Briggs seslendirmesiyle) katılımıyla olaylar daha da coşkulu bir hal alıyor.

 

2. The Silent Streets of Barry Island:

Hikaye Jacqueline Rayner tarafından yazıldı, Emma Vieceli tarafından çizildi ve Kris Carter tarafından renklendirildi.

Hikayede Onbirinci Doktor, Amy Pond ve Rory Williams‘ı bir gezide görüyoruz. Mevsimi olmadığı halde kar yağışlı olan ve gizemli ölümler ve kayıp vakalarının yaygınlaştığı Barry Adası‘nda geçen bir yaz aşkı hikayesi bekleyin.

Bir tatil planıyla adaya geliyorlar fakat görev çağırıyor. Derhal yerel halka karışmak için kamuflajlarını kuşanıyorlar. Rehberleri Ted, şansına bir balık-patates kızartması mekanı sahibi olmuş biri.

Hikaye Steffan Rhodri tarafından seslendiriliyor.

 

3.The Dalek Invasion of Time:

Yayınlanmış ilk hikaye George Mann tarafından yazılmıştı. Kendisi yazar ve senaristti. Mike Collins tarafından çizildi. Kris Carter tarafından renklendirildi. Oyun, dizide Missy ve Osgood karakterlerini canlandıran oyuncular Selena Gomez ve Ingrid Oliver tarafından anlatılıyor. Bu isimlere eşlik eden bir diğeri ise oyunda karşımıza ilk defa çıkan yeni kötümüz Freya karakterini seslendiren Bella Ramsey.

 

4.The Orphans of the Polyoptra:

Hikayesi Gary Russell tarafından yazıldı. Yazar bunun kendisinin son Doctor Who hikayesi olduğunu belirtti. Russell, tanınmış bir Doctor Who roman yapımcısı ve Big Finish sesli dizilerinin yazarı. Doctor Who, Sarah Jane Adventures ve Torchwood gibi yapımlarda senaryo editörü olarak yer aldı. Ayrıca Doctor Who Magazine‘de de editörlük yapmıştı.

Oyunun tüm çizimleri Davis Roach tarafından tamamlandı. Roach da Doctor Who Magazine‘de yer almış isimlerden biri. Dergi içerisindeki çizgi romanlarda kendisinin çizgilerini görmüştük. Renklendirmeler ise Dylan Teague imzalı.

Hikaye, oyuncu Katy Manning tarafından anlatılıyor. Kendisi bu hikâyede, Doctor Who‘daki rolü olan Jo Grant  karakteri ile yer alıyor. Ayrıca bölüm kötülerini de kendisi seslendirdi.

 

5The Lady of the Lake:

Bu hikâye Scott Hancock tarafından yazıldı, Neil Edwards tarafından çizildi; Edwards daha önce Marvel, DC, Doctor Who, Titan Comics ve daha neticesinde yer almış bir çizer. Renklendirmeler John-Paul Bove ve Dylan Teague‘a ait.

Hikaye anlatımını Joe dizisi, Set Fire to the Stars ve Submergence filmleri gibi yapımlarla tanınan ödüllü oyuncu ve senaryo yazarı Celyn Jones‘un seslendirdiği Geraint karakteri üzerinden gerçekleşiyor.

Katy Manning‘in Delyth ve Marilyn Le Conte‘un da malum “Lady of the Lake” karakterlerini seslendirmeleri mevcut.

 

Minik Asi Oyunlar…

Doctor Who Infinity oyunu Tiny Rebel Games Seed Studio şirketlerinin işbirliği ile geliştirilip piyasaya sunulmakta. Oyun resmî olarak BBC Studios lisansı altında çıkarıldı.

Bu yeni oyun Welsh Government’s Media Investment Budget (Galler Hükğmeti’nin Medya Yatırım Bütçesi) ve İngiliz oyun yayıncısı/geliştiriciai Double Even Limited şirketlerinin ortak çabası ile kuruldu.

Oyuna App Store, Google Play gibi mobil erişimli platfor ların yanısıra Steam, Humble Bundle ve Green Man Gaming üzerinden de ulaşabilirsiniz.

 

 

Tanıtımı izlemek isterseniz eğer;

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın