Good Omens’daki Doctor Who Göndermeleri

Doctor Who yönetmeni Douglas Mackinnon, Good Omens dizisinde şimdiye kadar sadece birkaç izleyicinin tespit ettiği çok özel bir göndermenin varlığını doğruladı.

Hem Doctor Who’nun hem de Good Omens’ın çeşitli bölümlerini yöneten Mackinnon, Twitter’da Doctor Who’nun 7. sezonunun 8. bölümü olan Cold War’da kullanılan denizaltının Neil Gaiman’ın Amazon dizisi Good Omens’in bir bölümünde de kullanıldığını açıkladı.

7 Nisan Salı günü attığı Tweet’te:

Pek çok insan bunu bilmiyor; ancak Doctor Who Cold War’da kullanılan denizaltı, Good Omens’ta kullanılan denizaltı ile aynı.

Çok az kişinin fark ettiği bir Doctor Who göndermesi…

Mackinnon tarafından yönetilen Cold War bölümü 2013’te yayınlandı ve bölümde TARDIS’in Doktor (Matt Smith) ile yol arkadaşı Clara’yı (Jenna Coleman) 1983’te bir Buz Savaşçısı’nın tekrar canlandığı bir Sovyet denizaltısına getirdiğini görmüştük.

Aynı denizaltı Good Omens‘ın 5. bölümü olan The Doomsday Optionda da gözüktü.

Good Omens, 10. Doktor’u canlandıran David Tennant’ın dizide ‘İblis Crowley’ olarak rol alması dışında başka bir büyük Doktor Who bağlantısına daha sahipti. Ancak Ocak ayında Neil Gaiman Digital Spy’a Tennant’ın neredeyse rolü alamayacağını açıklamıştı.

Mackinnon:

Amazon’daki insanlar, neden David’i istediğimi tam olarak anlamadılar. İşe yarayacağını biliyordum.

Nihayet karar vermiştim… David, daha bir gün önce başka bir filmi çekmek için gitmişti. Amazon’u aradım ve “Evet demelisiniz, çünkü başka oyuncu adayım yok. Başka kimseyi istemiyorum. Yani evet demelisiniz.”

“Ve evet dediler. Kısa süre sonra, onu oynarken gördükten sonra, David’i beklettikleri için çok mahcuplardı.” dedi.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: